ČlánkyHIP-HOP

Sociálny experiment? Tomy Kotty nachytal Nový čas aj samotného Ega

Za posledné dni sa vody slovenského showbiznisu poriadne rozvírili. Na svedomí to má náš moderátor Tomy Kotty, ktorý si pre posledný diel našej obľúbenej internetovej relácie Automat vymyslel niečo špeciálne. Nie všetci však recesívny song „Bolo to super“ od chalanov zo Sketch Bros pochopili, preto by sme ťa radi informovali o tom, ako to celé naozaj bolo!

Prečítaj si Tomyho obšírne vyjadrenie:

„Do posledného Automatu som sa rozhodol zavolať chalanov z youtuberskej dvojice Sketch Bros. Tam patrí aj herec Oliver Oswald, ktorý je samozrejme mediálne známa osobnosť. Ľudia ho veľmi dobre poznajú z komerčnej sféry, čo som som sa rozhodol naplno využiť. Práve vďaka tomu, že viem, že Oliver je hluchý ako poleno a hudobný talent do jeho repertoáru nepatrí, tak som si na oboch chalanov vymyslel v rámci programu kulehu. Oliver so mnou prehral hru kameň-papier-nožnice, čím si podpísal svoj ortieľ. Do 24 hodín sme s chalanmi napísali rapovú skladbu, ktorej refrén je poskladaný priamo počas jazdy v relácii. Zastavovali sme pri ľuďoch a pýtali sme sa ako sam kam dostaneme a ja som to namieste zrýmoval.

Videoklip „Bolo to super“

Počas cesty som zavolal producentovi Grizzlymu, ktorý o ničom dopredu nevedel. Ten nám priamo počas jazdy doklepol beat a odtiaľ sa putovalo rovno do štúdia a na firmu Ruka Hore. Tam sme zinscenovali rozhovor, ktorý vyšiel na našom kanály týždeň pred vydaním Automatu (a klipu). Bola zinscenovaná aj podpisovačka a v rámci celého tohto projektu bol Oliver nútený celý týždeň presviedčať ľudí o tom, že ide naozaj vydávať rapový album.

Myslel som si, že ten najväčší hejt sa spustí ešte predtým, než vyjde Automat a samotná skladba, ale opak bol pravdou. Nakoniec sa nám to podarilo uvariť až do levelu, že o tom napísal Nový čas, ktorý vôbec nespomenul, aké je zákulisie celej tejto stávky. Toho sa na svojich už dosť legendárnych instastorkách chytil aj Ego, ktorý sa k tomu taktiež vyjadril a urobil si z toho aj srandu. Takže sa nám podarilo nachytať aj Nový čas aj Ega zároveň. Ľudia o tom písali napríklad aj KingPinovi (Cereal), ktorý je teraz aktuálne braný za jedného z najväčších hudobných kritikov. Niekto sa ho na instastorkách opýtal, či už videl to „hovno“, ktoré je v trendoch na YouTube.  On na to odpísal, že je to len recesia a ľudia by si mali viacej zháňať informácie predtým, ako idú niečo odsudzovať. 

Egova reakcia:

 

Oliverovo vyjadrenie:

 

Keby som to mal celé zosumarizovať, bilancia posledného Automatu je slušná, chlapci sú tretí v trendoch. Aj spolu so samotným Automatom sa dostali do trendov len v priebehu dvoch dní a skoro sme dostali žalobu (smiech). Som hrdý na to, že tento sociálny experiment, ktorý som vymyslel a dal ho do podoby ako je dnes na svete, takýmto obrovským spôsobom zafungoval. Predbehli sme niektoré skladby a veci v trendoch, ktoré sme vôbec nečakali a zároveň sa nám tak podarilo vytvoriť jedno z najúspešnejších videí kanálu Sketch Bros. 

Ak chce niekto vidieť celé zákulisie tejto skladby, tak mu určite odporúčam pozrieť si celý diel spomínaného Automatu! Zistíte, že tá sranda je veľmi elegantná a slušná, takže v konečnom dôsledku sa na nás nikto nemôže uraziť 🙂 Myslím si, že každý, kto ide kritizovať skladbu „Bolo to super“ tak si len nedal námahu zohnať si všetky informácie o jej vzniku…“

Automat s chalanmi Sketch Bros

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame