SvetČlánkyHIP-HOPPOPSoundtrack

Netflix: Výber hudobných dokumentov (časť 1.)

Pred nami je víkend a pre všetkých, ktorí ešte nemajú plány, sme si pripravili prvú časť nášho výberu hudobných dokumentov, ktoré stoja za pozretie. V článku nižšie sa dozviete aj čo od dokumentu čakať a všetky z nižšie spomínaných filmov nájdete na Netflixe.

Beyoncé: Homecoming

Dokument o hudobnej ikone BeyoncéHomecoming hĺbkovo zobrazuje ako speváčka prežívala jej vystúpenie na festivale Coachella 2018 a odhaľuje emotívnu stránku jej hudobnej kariéry, od kreatívneho procesu až po kultúrne hnutie. Vo filme môžeme vidieť aj jej populárneho manžela Jay-Z či jej sestru Solange Knowles.

Taylor Swift: Miss Americana

V dokumente Miss Americana môžeme nahliadnúť do života popovej hviezdy Taylor Swift. Dokument odhaľuje ako vznikala speváčkina vášeň k hudbe, čo ju priviedlo k tvorbe a akou ťažkou cestou si musela prejsť. Vo filme uvidíte nie len radostné ale taktiež smutné okamihy a samozrejme sa tu objavujú aj dôležití ľudia v speváčkinom živote.

Lady Gaga: Five Foot Two

Five Foot Two nám umožní pozrieť sa do súkromia ikony Lady Gaga. Dokument sa zameriava na obdobie kedy Gaga pracovala na svojom piatom štúdiovom albume s názvom Joanne. Okrem emotívnych momentov z jej života sa dozvieme aj ako prebiehalo jej výstupenie na Super Bowle. Album Joanne považuje seváčka za veľmi intímny a rovnaký je aj tento film, ktorý ukazuje speváčku v úplne novom svetle.

Whitney Houston: Can I Be Me

V tomto životopisnom dokumente o všetkým známej speváčke – Whitney Houston, sú zobrazené dôležité udalosti z jej života či kariéry, od vzostupu až po pád. Udalosti sú opisované prostredníctvom ľudí ktorí hrali dôležitú rolu v speváčkinom živote. Film nám toho ukáže naozaj veľa: náročné detstvo, komplikované rodinné vzťahy či naozaj blízky pohľad na jej spevácku kariéru.

Michael Jackson: This Is It

Vo filme This Is It nahliadneme do zákulisia prípravy veľkolepých koncertov legendárneho Michaela Jacksona. Pripravované koncerty sa žiaľ neuskutočnili a to kvôli Michaelovej smrti. Fanúšikovia jeho hudby tak majú jedinečnú možnosť aspoň istým spôsobom vidieť čo všetko pre nich spevák chystal. Výber kostýmov, tanečníkov a taktiež náročné choreografie – to všetko uvidíte v tomto dokumente o zosnulom kráľovi popu.

Snoop Dogg: Reincarnated

Názov Reincarnated nesie nie len film, ale taktiež album slávneho rapera Snoop Dogga no pod pseudonymom Snoop Lion. Vo filme sa dozvieme ako sa raper dostal k reggae a rastafari kultúre a ako túto kultúru spoznával a zbližoval sa s ňou. Snímok ukazuje aj obdobie Snoopovej minulosti, kedy pôsobil v Death Row Records, prišiel o blízkych priateľov a bol obvinený z vraždy.

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Dokument o raperovi Travisovi Scottovi zobrazuje najmä jeho cestu k sláve. Film tiež zachytáva obdobie kedy vznikal album Astroworld a všetko s ním spojené. Či už sú to záznamy z koncertov alebo čas strávený s rodinou (Kylie Jenner, Stormi Webster), v Look Mom I Can Fly sa určite dozviete viac o tom kto Travis je a čo všetko ho formovalo.

Lil Peep: Everybody’s Everything

Everybody’s Everything sleduje bleskový nárast popularity už zosnulého interpreta Lil Peepa, známeho hlavne tým, že preslávil hudobný žáner nazývaný emo rap. V dokumente sú zobrazené scény od jeho detstva až po jeho nešťastnú smrť. Film sa snaží zobraziť Peepa takého aký naozaj bol a obsahuje aj výroky od najbližších ľudí z jeho života či umelcov s ktorými spolupracoval (Ghostemane, ILoveMakonnen).

Komentáre

Odporúčame