KLIPSK/CZNewsLatino

ADiss a Šorty posielajú reggaetonovú letnú hymnu „NANANA“

Slovenský interpreti Šorty a ADiss pripravujú nové EP Načo pôjdem domov. Pozri si zatiaľ prvý reggaetonový singel „NANANA“ s videoklipom.

Prečo ste sa rozhodli spojiť sily a vyrobiť spolu celý projekt?

Šorty: S Adamom máme už za sebou pár spoluprác, ktoré sa dajú považovať za úspešné. Hrávame spolu veľa koncertov, a nielen v štúdiu, ale aj na pódiu nám to spolu funguje. Preto sme sa rozhodli, že spravíme rovno 5 nových spoločných vecí, z ktorých každá jedna bude ako stvorená na koncerty. Počas ,,korona pauzy” sme mali čas dotiahnuť detaily, a konečne to môžeme pustiť medzi ľudí.

Na EP nemáte žiadnu spoluprácu s inými interpretmi ani producentmi. Prečo?

Adiss: Zhodli sme sa, že tento projekt bude predovšetkým o nás, takže nás ani nenapadlo riešiť ďalšie spolupráce. To isté platilo aj pri produkcii v skladbách. Robili sme si ich sami. Zvuk doťukol Fillipian.

Šortyho TAMAGOČI nájdeš na našom shope

Aké bolo natáčanie na song „NANANA“?

Šorty: Pár dní pred nakrúcaním sme na sociálne siete zavesili oznam pre našich fanúšikov, v ktorých sme chceli osloviť baby, ktoré sa nehanbia ukázať v plavkách, a chcú si zahrať v našej letnej pesničke. Boli sme veľmi milo prekvapení, keď sa hneď za prvý deň ozvalo takmer 40 dievčat.

Adiss: Ony sa tešili, my sme sa tešili tiež, počasie vyšlo – spokojnosť. Veľká vďaka patrí aj nášmu partnerovi plaviek Relleciga, ktorá okrem iného poskytla aj plavky pre všetky baby a k tomu ešte pitný režim od Alcoholkilleru. Tým sme sa aspoň touto formou mohli odvďačiť všetkým, ktorí pridali ruku k dielu.

EP nevydávate v tradičnej forme na CDs. Prečo toto rozhodnutie, a kde si váš projekt ľudia môžu pustiť?

Adiss: Žijeme digitálu dobu a už dávno ľudia nepočúvajú hudbu v autách na cédečkách, a väčšina autorádií podporuje bluetooth. Jednoduchšie si je pustiť muziku na všetkých hudobných platformách ako nosiť so sebou fyzicky album.

Šorty: Peniaze, ktoré by sme investovali do výroby cédečiek radšej investujeme do videoklipov. Ľudia EP „NAČO PÔJDEM DOMOV“ nájdu na všetkých streamoch, a postupne ich budeme pridávať aj na YouTube kanáli s klipmi.

Chystáte EP Načo pôjdem domov aj krstiť? Ak áno kde a kedy?

Adiss: Máme prichystané turné s hosťami, na ktorých budeme hrať všetky nové skladby z EP, ale samozrejme aj staršie spoločné veci. Na každej zastávke EP symbolicky pokrstíme. Bližšie info k tour pridáme čoskoro aj s dátumami na našich sociálnych sieťach.

Šorty: Zároveň veríme, že sa pandémia nerozmôže do takej miery, že sa tour bude musieť preložiť. Teraz je naplánovaná na september a október a už sa nevieme dočkať, kedy vyjdeme opäť medzi našich ľudí.

__

Zdroj: Tlačová správa, Šorty

Komentáre

Odporúčame