NewsPOPROCK

Aneta Langerová a Korben Dallas vydávajú spoločné EP – „Konečně“ a vyrážajú na turné

Prvá spolupráca slovenskej kapely Korben Dallas a českej speváčky Anety Langerovej vznikla v roku 2015 a to spoločným singlom „Sen“.

„Odvtedy sme spolu niekoľkokrát vystupovali, stretávali sme sa na koncertoch, Aneta krstila niekoľko našich albumov a stále sme sa vracali k tomu, že musíme urobiť ďalšie veci,“ hovorí Juraj Benetin, spevák kapely Korben Dallas.

„Spolupracovalo sa nám skvelo, vzájomne sme sa inšpirovali a našli sme si nové polohy.“

Dnes vychádza ich spoločné EP „Konečně“, ktoré sa pohybuje na rozmedzí popu, soulu a alternatívy. O nahrávanie, mix, aj produkciu sa postaral gitarista Korben Dallas Ľuboslav Petruška.

„Tento album je výnimočný po všetkých stránkach. Tým, aké sú na ňom pesničky. Tým, že sme jeho produkcii venovali omnoho viac pozornosti než obvykle. Tým, ako a kde sme ho nahrávali. Je to krásny album, kde nie je čo dodať, ani ubrať. Už sa veľmi teším na jeho živé prevedenie.“

hovorí Ľuboslav Petruška.

Na EP hosťuje aj speváčka a violončelistka Dorota Barová, ktorá dlhodobo spolupracuje s Anetou Langerovou, a s členmi Korben Dallas má spoločný projekt Tugriki. Pozrite si videoklip ku skladbe z EP „Konečně“.

Album si budete môcť naživo vypočuť už 1. augusta 2020 na festivale Prázdniny v Telči. Koncerty budú pokračovať v septembri a to v ďalších českých mestách a v októbri taktiež na Slovensku.

Komentáre

Odporúčame