NewsRnB

Erika Rein v spolupráci a Danom Kapitánom spievajú o zachovaní vnútornej sily

Mladá talentovaná speváčka Erika Rein využila počas pandémie chvíle strávené doma produktívne. Písala nové texty, zaznamenávala hudobné nápady a teraz prichádza so svojím tretím oficiálnym singlom „LAV Song“ o zachovaní si vlastnej tváre a priamosti v partnerskom vzťahu.

Skladba je dielom, v ktorom sa spojili autorsky Erika Rein, Daniel Kapitán, klavirista Peter Kunzo a známy producent Hoodini.

Nosnú melódiu refrénu piesne speváčka skomponovala už pred pár rokmi, no až teraz vznikla konštelácia, ktorá podnietila vznik komplexnej skladby a videoklipu.

„Pieseň je o obyčajnom vzťahu, pomenúvam v nej bežné pocity človeka, ktorý nechce v partnerskom vzťahu stratiť seba samého a hlavne túži po priamosti,“ prezrádza Erika hlavnú podstatu skladby, ktorá je fiktívnou spoveďou vychádzajúcou z problémov ozajstných vzťahov. „Ja žijem ako každé bežné dievča. S blízkymi priateľmi radi rozoberáme všetko a s priateľkami hlavne vzťahy,“ dodáva so smiechom Erika.

„Daniela Kapitána obdivujem a vzhliadam k nemu už dlhé roky a máme krásny kamarátsky vzťah. Spoznali sme sa niekedy okolo roku 2015, kedy som ho prvýkrát počula spievať a ostala som očarená z jeho farby hlasu, cítenia, ale predovšetkým z toho, že je charizmatická osobnosť,“ hovorí Erika a ďalej objasňuje zrod spolupráce:

„Časť piesne som mala zloženú a premýšľala som nad nejakým spestrením a v tej chvíli mi napadlo osloviť na spoluprácu Daniela. Ten súhlasil a čoskoro sme mali napísaný text a jednotlivé party, ktoré v skladbe spievame. Nakoľko sme okrem našich hlasov chceli použiť ešte jeden živý nástroj, oslovili sme môjho kamaráta a výborného klaviristu Petra Kunza, ktorý skladbu krásne obohatil.“ 

Ako hovorí Daniel, zo skladby mal podobný pocit, ako keď spolu spievali Ain’t No Mountain High Enough.

S Erikou si v hudbe dosť rozumieme, obaja sa obklopujeme muzikantmi a máme silný vzťah k živej kapele a koncertovaniu. Po tom ako ma oslovila, som mal hneď predstavu o tom, ako prispieť hudobne aj textovo. Som tiež rád, že sme vo videu vypichli moje tetovanie Spidermana, ktoré mám na ruke. Spiderman bol totiž moja prvá videohra, ktorá nesie so sebou symboliku – s veľkou silou prichádza veľká zodpovednosť,“ popisuje Daniel spoluprácu so speváčkou na piesni i videoklipe.

Informácie poskytol PR manažér Michal Neffe.

Komentáre

Odporúčame