NewsHIP-HOP

Ruka Hore News: Pozri si videoklipy, ktoré nám priniesol víkend

Začínajú prázdniny a mnoho interpretov nás potešilo novou fresh hudbou. Poď sa s nami pozrieť čo všetko nám tento extrémne plodný víkend priniesol a obohať svoj playlist o niečo nové.

Slovenská a česká scéna:

Dlho očakávaná spolupráca Frayera FlexkingaRytmusom je konečne vonku. Track „Rakety jak pizza“ v produkcií od Maiky Beatz spojil newschool s oldschoolom. Pozri si klip ktorý sa natáčal na severnom Slovensku, odkiaľ Frayer Flexking pochádza.

Kingpin Coast Cereal priniesol novú výzvu pre newschool raperov: NoTuneChallenge. Cieľom výzvy je nahrať 16 bars na rovnaký beat a čo je najdôležitejšie- bez autotune efektu. Túto výzvu zatiaľ stihli nahrať oldschool raperi Separ, RestDame.

Z newschoolu sa toho ako prvý ujal AstralKid22, ktorý svoju výzvu nahral pri hraní NHL so Slimsom.

Svoju odpoveď na NoTuneChallenge s názvom „no hejtotune čelendž“ nahral aj Dokkeytino, a to s peaceful odkazom: „Zbytočne nehejtujme, pretože načo?“

Prvý kto sa ujal výzvy NoTuneChallenge na českej rapovej scéne a to aj bez nominácie je Riad, no originálny beat z výzvy nahradil svojim vlastným, rovnako ako Dokkeytino.

Paulie Garand & DJ Wich vydali klip na spoločný track s RytmusomPil C-im. Track má názov „FORMA“ odkazujúc že títo raperi už nemusia nikomu dokazovať že sú stále vo forme.

Novú vec vydal aj Franto, nesie názov „Všetko som ustál“ a v tracku kritizuje slovenskú rapovú scénu.

Rapové duo Nerieš posiela príjemný a jednoduchý track s názvom „Ruka na volante“.

Máme tu aj tanečnú latino novinku s uvoľnenou atmosférou ktorá ťa naladí na začiatok leta. SimaKali posielajú summer vibes s ich novou pesničkou „Toto leto“ produkovanou H0wdy & Gajlom.

DJ Venktovka z českého zoskupenia Opak Dissu vydal AMENO EP. Pozri si klip (Armagedon) ku melodickému tracku z EP „MAC2010“.

Svetová scéna:

6LACK vydal 6pc HOT EP a k tomu aj klip na track „Know My Rights“ v spolupráci s Lil Baby-m, čo je jeho jediný feat na EP.

Track „Finesse the Beat“ od Blueface-a bol zverejnený len na soundcloude no teraz sme sa konečne dočkali aj klipu.

Spevák Landon Cube ktorý sa preslávil najmä spoluprácami s Lil Skies-om priniesol track „Eighties“ na feate s 24KGoldn.

Melanie Martinez posiela novú popovú pesničku „Fire Drill“. Už nám ostáva len počkať si na klip.

Megan Thee Stallion je momentálne jednou z najpočúvanejších žien v rape a prichádza s re-makom „Boyz-n-the-Hood“ od Eazy-E. Jej skladba nesie tematický názov „Girls in the Hood“.

Nemôžeme zabudnúť spomenúť aj novú vec od Lil Mosey-ho „Back at it“ v spolupráci s Lil Baby-m.

___

Text: Sasha / Úvodná fotografia: Matúš Zeťák

Komentáre

Odporúčame