NewsHIP-HOP

Oddelí sa zrno od pliev? Separ rozširuje výzvu rapovania bez efektov

Len nedávno utíchol ošiaľ okolo výzvy #Hot16Challenge, ktorá sem prenikla z Poľska. Raperi sa predviedli na svojich 16tich baroch, aby takto zvýšili pozornosť charitatívnych zbierok, kam sme sa všetci spoločne mohli zapojiť. Vo veľkom sa pomohlo nespočetne veľa dobrým veciam, i keď niektorí ľudia tento zámer nepochopili a snažili sa zadeliť svoj najlepší rap, aby ohromili svojich fanúšikov. Avšak skutočná príležitosť predviesť svoje zhromaždené rapové skills sa naskytá až teraz začiatkom leta, kedy prichádza #NoTuneChallenge…

O čo sa jedná?

Tentoraz sú pravidlá tejto výzvy o čosi odlišné. Každý zo zúčastnených má síce 16 barov, ale do jednej a tej istej hudby – Camp Lo – „Luchini AKA This Is It Remix“. Začal s tým raper a producent Cereal, ktorý je známy svojou láskou k poctivému rapu, poriadnym beatom a celkovo ku kvalitnej muzike. Zúčastnení raperi nemôžu používať žiadne efekty na úpravu svojho hlasu, takže tu sa môže každý jeden predviesť v plnej paráde s tým, čo za majkom dokáže.

Ako prvý zareagoval Separ

Nejedná sa o nejaké šírenie hejtu, ale čistej radosti z kvalitných rapov. Cereal v závere svojho počiatočného partu nominoval trojicu ľudí, medzi ktorými bol Dokkeytino, Matej Straka a Separ. Spomedzi nich Separ zareagoval tradične ako prvý a svoje skills predviedol naplno ďaleko skôr ako do troch dní. O účasti v novozačatej výzve rozhodli v ankete na IG Separovi fanúšikovia. Novými rýmami člen DMS obhajuje svoju pozíciu OG rapera slovenskej scény a nebojí sa niekoľkokrát medzitým zmeniť flow.

Podľa jeho slov musíš najskôr vedieť rapovať surovo bez úprav, až potom si môžeš zaslúžiť uletieť na efektoch, ktorými svoju techniku vieš obmeniť. Ak však je celá kariéra raperov postavená len na efektoch bez naozajstných rapových schopností, pre Separa veľa neznamenajú. GOAT ďalej nominoval mladého raprezentanta novej vlny – AstralKida22, svojho kolegu Dameho a taktiež posunul výzvu aj do Čiech – k Restovi.

Určite si dobre pamätáš na Rytmusovu YouTube sériu Rapíky starej matere. Už v nej nám Paťo predvádzal to, že vie zarapovať svoje najobľúbenejšie tracky len tak bez štúdia a efektov. Nominuje ho niekto aj do #NoTuneChallenge? V #Hot16 sme zatiaľ jeho part nedostali, ale podľa jeho slov by sme sa čohosi takého mali dočkať na jeho pripravovanom sólo albume!

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame