ČlánkyHIP-HOPPOPRnB

Odovzdávanie prestížnych cien BET AWARDS tento rok prebehne virtuálne

V nedeľu 28. júna sa odohrá odovzdávanie prestížnych ocenení BET Awards 2020. Posledné roky sa tejto udalosti dostávalo čoraz väčšej pozornosti, no tentokrát sa kvôli opatreniam z dôvodu COVID-19 ceremónia odohrá výlučne online.

BET (Black Entertainment Television) Awards budú opäť sprevádzať skvelé hudobné vystúpenia, ale ocenenia sa netýkajú iba hudobníkov. Okrem hudby sa dostane uznaniu aj športovcom, či osobnostiam televízie a filmového plátna. Nominácie už boli zverejnené na ich oficiálnom Instagrame a všetkým im kraľuje Drake. Kanadský raper totiž získal zatiaľ až 6 nominácií a za ním sú v tesnom závese Megan Thee Stallion a Roddy Ricch, ktorí majú každý po 5 nominácií. Celou ceremóniou nás bude sprevádzať obľúbená herečka a komička Amanda Seales.

Budeš toto online odovzdávanie sledovať aj ty?

Uznanie sa dostalo aj zosnulým

Tradične sa medzi kategóriami dal priestor aj pomerne čerstvým menám hudby. Medzi nimi nájdeme ľudí ako Lil Nas X, DaniLeigh, Roddy Ricch, Summer Walker alebo aj mladý raper Cardae. Okrem nich bol nominovaný aj smutne zosnulý raper Pop Smoke, ktorý sa pár mesiacov dozadu stal obeťou ozbrojenej lúpeže. Práve on je podľa viacerých názorov najpravdepodobnejším výhercom tejto kategórie.

Kto všetko bude vystupovať?

Odovzdávanie cien sa nemôže odohrať bez poriadnych koncertov. Minule si „všetku smotanu“ zlízla Cardi B spoločne s Offsetom ich spoločným singlom „Clout“. Tentokrát môžeme očakávať performance taktiež od kvalitných hostí. Vystúpi už spomínaná autorka hitov Megan Thee Stallion, legendárna speváčka Alicia Keys, takisto spomínaný autor hitu „The Box“ Roddy Ricch. Vystúpi taktiež menej známy raper Lonr. a v blízkej dobe môžeme pravdepodobne očakávať aj ďalšie zaujímavé mená.

Ťažký súboj v najsledovanejšej ženskej kategórii

O prvenstvo medzi najvychytenjšími speváčkami v kategórii POP a RNB budú bojovať naozaj veľké mená. Okrem už spomínanej Summer Walker boli nominované mená ako Jhené Aiko, raperka a speváčka Lizzo, H.E.R., Kehlani, či samotná Beyoncé. Ak ťa ale zaujíma aj tá mužská kategória, tak tá v kvalite samozrejme vôbec nezaostáva. Okrem Drakea sú za najlepších raperov nominovaní hráči ako DaBaby, Future, Lil Baby, už spomínaný Roddy Ricch alebo aj Travis Scott.

Kto sú tvoji favoriti? Napíš nám do komentárov ✍️

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame