EDMRozhovory

DJ EKG zahrá unikátny 5-hodinový set na Spišskom hrade (rozhovor)

Jeden z najznámejších slovenských DJov – DJ EKG predstaví unikátny projekt. Už v sobotu 20.6. zahrá 5-hodinový DJ set priamo na Spišskom hrade! Viac info nájdeš vo Facebook udalosti.

Pripravili sme exkluzívny rozhovor s DJ EKG o unikátnej párty na hrade:

5 hodinový set na Spišskom hrade – to znie ako sen. Ako sa ti podarilo zorganizovať takýto event, koho to bol nápad?

♦ Vypracovať takýto projekt je veľmi náročné. Ja som to chcel už desať rokov dozadu, ale vždy som sa stretol s ohlasmi, ktoré to nedovoľovali. Tento rok sa to ale podarilo cez viacero ľudí a k samotnému povoleniu bolo treba vypracovať štúdiu. Spísať podrobne o čo sa vlastne jedná, že je to párty cez deň pre partiu slušných ľudí, že je to sčasti rozvoj turizmu, pretože prídu ľudia z celého Slovenska. Má to aj nejaké kultúrne a historické fakty, pretože tí ľudia sa aj na základe mojej mediálky dozvedia niečo o Spišskom hrade. Bolo to teda viacej atribútov dohromady, čo sa vypracovalo na základe jednej štúdie. Tú mi teda povolili a na konci toho celého vypovedali, že je to v poriadku. Vypracovali sme zmluvu a bolo to na svete. Ale trvá to dlho a je to náročné.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa djekg (@djekg),

Si zvyknutý hrávať tak dlho? Ako dlho sa pripravuješ na takto veľké sety?

♦ Som zvyknutý hrávať takto dlho, najdlhšie hrávam napríklad 12-hodinový set. Toto konkrétne bude päť hodinový set a aj tá príprava je trošku náročnejšia, lebo je to kľudná deephousová hudba, nie je to žiadna veľká párty. Potrebujem aby sa na týchto akciách hrávali komplet nové hudby, čo znamená, že tie tracky budú naozaj všetky úplne nové. Je to sound, ktorý nikto nikde nepočuje, má to vlastne takú charakteristiku Sunset Boulevard, to znamená pomalé BPM.

Čiže tá hudba je taký chill house, deep house, afro house. Je to náročnejšie, ale o to viac ma to baví, pretože takto nikde nehrávam. Iba na takýchto sunsetoch a o to viac ma to baví, že si tam môžem ísť totálne svoje veci, ktoré poznám z Ibizy. Toto je na tom to úžasné a vynikajúce.

Pre akých ľudí je to akcia, bude tma vyslovene house music, alebo si užijú aj fanúšikovia viacerých žánrov?

♦ Môžu tam samozrejme prísť fanúšikovia všetkých žánrov, ale je to deep housová hudba. Čiže totálne pomalá a bude sa hrať vlastne od chill-outu až po tempo 120 BPM maximálne 123 BPM.

Môžu teda naozaj prísť fanúšikovia rozličných žánrov, pretože to podľa mňa bude zaujímavé pre každého z nich.

Možno aj pre tých, čo takúto hudbu budú počuť úplne prvýkrát. Hlavne to bude počas dňa, čo je pre mňa totálne splnený sen. Vždy som to chcel, pretože na ostrove Ibiza to funguje a som šťastný, že to takto môže začať fungovať aj na Slovensku. Som naozaj rád, pretože spojiť historický hrad a párty ľudí je pre mňa totálny highlight môjho leta.

Bude nejaký live prenos prípadne záznam pre fanúšikov, ktorí to nedajú na hrad?

♦ Z každého Sunset Boulevardu bude natáčaný videoset. Nebude to stream, pretože tých sme mali už naozaj dosť za celé uplynulé trojmesačné obdobie. Bude z toho teda spravený susnet boulevard videoset, ktorý bude publikovaný pár dní neskôr. Teším sa, že to budem môcť takto predstaviť tým ľuďom, ktorí nebudú môcť prísť a atmosféru si teda môžu vychutnať z pohodlia obývačky.

Komentáre

Odporúčame