POPRozhovory

Tereza Mašková: Nepoužívam kalkul, všetky skladby sú o emóciách (ROZHOVOR)

Obľúbená česká speváčka, ktorá má na konte víťazstvo predošlej SuperStar, má podľa mnohých našliapnuté na kariéru legendárnych umelcov popmusic. Vždy usmievavá Tereza Mašková vydáva už tento piatok 12. júna svoj debutový štúdiový album s názvom Zmatená. Pri tejto príležitosti sme sa ju rozhodli trochu vyspovedať a prinášame vám náš uvoľnený rozhovor. Pekné čítanie!

 • Ahoj Terezka! Dovolím si začať tento rozhovor možno trošku netradične… čo si dnes raňajkovala?

To je skvělá otázka, dneska jsem měla vanilkový puding 😀

 • O pár dní vyjde von tvoj očakávaný debutový album s názvom Zmatená. Ako by si ho predstavila svojim fanúšikom?

Pracovala jsem na desce dva roky, je pravda, že se mi líbí spousta hudebních žánrů… Nikdy jsem se při vybírání svých skladeb nedívala na kalkul, ale spíš na emoce, které jsem cítila v daném momentu. Ráda používám výraz, že je mé album „barevné“. Singly, které jsou venku daleko neodpovídají tomu, co se na desce objevuje. Mám z toho radost a těším se až album uslyšíte 🙂

 • Ako všetci dobre vieme, máš za sebou úspešné účinkovanie v SuperStar. Sledovala si aj poslednú sériu? Aké si mala pri tom pocity, prípadne kto bol tvojím favoritom?

Samozřejmě jsem to vnímala 🙂 Bylo příjemné si během této řady zavzpomínat i na tu svou, zároveň mě velmi mrzí, že si letošní finalisté nemohli užít sílu diváku a mají můl velký obdiv, že to statečně ustáli.

 • V súčasnosti je na svetovej scéne jedným z trendov vracať sa k štýlom deväťdesiatok, či aj starším štýlom hudby. Nájdeme aj na tvojom albume čosi podobné?

Jeden úlet na desce mám, duet s Ondrou Brzobohatým funky-disco. Ale nemůžu říct, že by jsme se úmyslně vraceli k devadesátkám.

► Album ZMATENÁ si viete predobjednať na našom shop.rukahore.sk ◄

 • Ktorá skladba z tracklistu je tvoja obľúbená a prečo?

Vlastně ani nemůžu říct, která je moje nejoblíbenější líbí se mi všechny 🙂

 • Na albume máš spoluprácu s Markem Ztraceným, Ondřejem G. Brzobohatým a taktiež krásny song „Láskou se splést“ ako spomienku na Aleša Kubáta. S kým by bola tvoja najviac vysnená spolupráca? Či už z domova alebo zo sveta…

Jejda, jejich mnoho, ale ze zahraničních by to byl Andrea Bocelli a od nás by to byl Vojtěch Dyk.

 • Čo za hudbu počúvaš počas svojho bežného dňa? Odporuč nám prosím nejaké songy, ktoré máš aktuálne vo svojom playliste.

Momentálně si ujíždím na Doja Cat – Say so, BENNE, Gus Dapperton – Supalonely.

 • Pomaly sa nám v oboch štátoch uvoľňuje karanténa spôsobená COVID-19. Ako si takéto neplánované „voľno“ od koncertov využila?

Ze začátku jsem to brala doopravdy jako dovolenou 😀 Začala jsem číst knížky, vařit, péct… a měla jsem hlavně klid na to dokončit album 🙂

 • Zaradila by si sa v tejto situácii medzi viac takých vystrašených ľudí alebo si stále zachovávaš chladnú hlavu a nerobíš paniku viac, než je nutné?

Asi bych se spíš zařadila mezi lidi, co se snaží zachovat si chladnou hlavu. Samozřejmě nebrat situaci na lehkou váhu, ale spíš jsem se snažila nenechat se ovlivnit negativnima zpráva, kterých byl celý internet.

 • Veľa speváčok má často tendenciu urobiť spoluprácu s podaktorým zo známych raperov. Mala by si chuť aj ty si vyskúšať takúto medzi-žánrovú spoluprácu? Prípadne s kým?

Přiznám se, že jsem nad tím takto nikdy nepřemýšlela. Tím nechci říct, že bych se tomu bránila 🙂

 • Na tvojom Instagramovom profile nájdeme kopu fotiek a videí z nejakých tých dovoleniek. Aké krajiny by si rada ešte navštívila?

Nejsem úplně cestovatelský tip a nejradši mám Chorvatsko, ale ráda bych se podívala do Itálie 😀

 • Na záver ti chcem poďakovať za tvoj čas a zároveň ti dávam priestor odkázať našim čitateľom a tvojim fanúšikom čokoľvek, čo by si im rada zdelila…

Já vám moc děkuji 🙂 Chtěla bych poděkovat všem, kteří mě podporují a moc se těším na to až se zase brzy uvidíme na koncertech. A hlavně se opatrujte 🙂

AUTOR: @stanley_fantasyart

COVER PHOTO: @ninaskalikova

Komentáre

Odporúčame