ČlánkyPOP

Tereza Mašková predstavuje vydarený videoklip k novinke Tažní ptáci

Skladba je titulným singlom jej debutového albumu Zmatená, ktorý vychádza tento piatok

Česko-Slovenská Superstar Tereza Mašková vydáva svoj debutový album. Štúdiová nahrávka dostala názov Zmatená a vychádza už tento piatok 12. júna. Vydanie albumu sprevádza balada „Tažní ptáci“, ktorá dostala svoj videoklip.

Srdce a talent ruka v ruke pretavené do hudby

Tereza Mašková – diva, ktorej kritici i fanúšikovia predpovedajú budúcnosť nasledovníčky ženských hudobných legiend v histórii českého popu… Presne dva roky a dva dni, odkedy nosí titul Česko-Slovenskej Superstar (v grand finále zvíťazila 10. júna 2018), vydáva svoj debutový album Zmatená. Za dva roky svojho pôsobenia na hudobnej scéne stihla vydať sériu úspešných singlov – v debute a hudobnom prerode „New Me“ predviedla svoju flexibilnosť pri speve v angličtine. Nasledoval zimomriavkový „Žár“, ktorým potvrdila neskutočnú silu svojho hlasu a obrovský spevácky rozsah.

Album ZMATENÁ si vieš predobjednať na našom shope

Baladou „O nás dvou“ vyvrcholil záujem, ktorý vzbudila nielen medzi fanúšikmi, ale i medzi kolegami; pieseň jej totiž zložila a venovala skupina No Name. V hudobnej spomienke a pocte Láskou se splést ukázala svoj dar pretaviť s veľkým citom do hudobného prejavu i ten najintímnejší text a najbolestivejšie posolstvo, aké sa dá do hudby ukryť. Svoje prvé dva roky na scéne Tereza uzatvára symbolicky vydaním debutového albumu Zmatená.

AUTORKA: Nina Skalíková

Na nahrávke prináša dvanásť skladieb, z ktorých štyri vyššie spomínané už stihla vydať ako single. Odkedy zvíťazila v Superstar, tvorí koncertuje súčasne na Slovensku i v Čechách. Aj jej debutový album preto vznikal doslova na ceste medzi Bratislavou a Prahou – svedčí o tom bohatý mix českých i slovenských mien kolegov, ktorí sa na jej albume podieľali: speváci Marek Ztracený, Ondřej G. Brzobohatý i Aleš Kubát (in memoriam) a producenti Oliver Žilák, Martin Maxo Šrámek, Peter Graus, Tomáš Zubák, Matej Mikloš a Matěj Vávra. Ako naznačuje názov Zmatená, pri počúvaní albumu čaká fanúšikov zmes skladieb, ktoré vznikali pod turbulentným vplyvom mnohých elementov a Terezu ako umelkyňu výrazne formovali.

„Myslela som si, že keď budem vydávať svoj prvý album, budem vyprofilovaná speváčka, ktorá vie, čo chce. Postupom času som začala zisťovať, že to nie je až také jednoduché. Páči sa mi veľa žánrov a štýlov. Preto môj prvý album ako hovorím, je farebný. Je na ňom všetko, čo ma baví a v každej pesničke som zanechala kus seba, svoje emócie, slzy, šťastie a radosť.“

Dlho som sama zo seba bola zmätená… Možno ste čakali kompaktný album. Sama som nevedela, ako to uchopiť a vôbec, čo mám robiť. A tak vznikol môj prvý album „Zmatená“, v ktorom som si veľa vecí vyskúšala a mám z toho veľkú, úprimnú radosť.

AUTORKA: Nina Skalíková

„Text singla Tažní ptáci je pre mňa majstrovské dielo“

„Je to krásna skladba, keď som ju počula prvýkrát, zatajil sa mi dych, pretože text je pre mňa majstrovským dielom, ktoré sa autorom vydarilo. Myslím si, že každý z nás si v tom nájde svoj pocit. Pre mňa je to zamyslieť sa sama nad sebou, nad tým, čo je v živote dôležité, aké sú priority. Neustále sa za niečím naháňame, chceme viac a viac. Nevážime si to, čo máme a väčšinou na to prídeme, až keď to stratíme. Obzvlášť v tejto dobe je to trefné,“ hovorí Tereza a vysvetľuje, že práve tieto hlboké myšlienky chcela spoločne s režisérom podčiarknuť novým videoklipom.

Ako dodáva na záver, po vydaní debutového albumu sa už veľmi teší na prvé koncerty, ktorých termíny sa už začínajú črtať po nútenej koncertnej prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu.

Komentáre

Odporúčame