NewsHIP-HOP

Zverina pripomína reálnu podstatu #Hot16Challenge. Nominoval špeciálnych ľudí

Len nedávno sem z Poľska a následne z Čiech prenikla druhá vlna internetovej výzvy #Hot16Challenge a v tomto čase z nej už aj na našej scéne máme niekoľko desiatok výborných účastí. Skutočný význam tohoto celého však uchopil medzi najnovšími príspevkami starý známy Zverky. 

Zverinu nominovalo do #Hot16 rovno niekoľko mien, či už Plexo, Shomi, Cigo z H16 alebo ďalší. Do hudby od Elpeho vložil svojich 16 riadkov, ktoré opisujú to, čo by sme mohli urobiť pre lepší svet okolo seba aj my sami. Čo nám to teda Zverky vlastne uvaril, že o ňom píšeme zvlášť?

Všetky doterajšie videá z #Hot16Challenge si vieš pozrieť na TOMTO ODKAZE.

Skutočná hodnota výzvy #Hot16? Nie je to súťaž, ale charita

Tak ako sa to zvykne prejaviť pri dissoch, aj v tejto výzve sa asi všetci zúčastnení snažia ukázať vo svojej najlepšej forme. Technika v rape patrila vždy medzi dominantné faktory, a preto sa možno niektorí z intepretov zamerali viac na ňu, než na odkaz svojich horúcich riadkov. To však Zverina viac-menej odsúdil a vo svojom videu rapuje o tom, aby sme v tomto čase prísnych opatrení a celosvetovej hry na strach zostávali s chladnou hlavou a nezabúdali na to, že keď každý z nás pomôže po troške tomu, čo to potrebuje, tak dokážeme spoločne vyriešiť takýmto spôsobom úplne všetko.

Zaujímavé nominácie

Na svojom štvrtom štúdiovom albume ŽENY, VÍNO, RAP v roku 2015 oznámil Zverky špeciálneho hosťa. Ním sa na prekvapenie nás všetkých stal legendárny český pesničkár Jaromír Nohavica. Spojila ich skladba „Nebo“ s produkciou od Mugisa a k tomuto spojeniu sa Zverina vrátil aj v aktuálnej challenge. Práve Jarka Nohavicu nominoval ako jedného z jeho ďalších adeptov na zapojenie sa do tejto výzvy. Okrem Nohavicu budeme ale vďaka Zverkymu počuť aj uznávaného slovenského hudobníka Mariána Čekovského, veľkého motivátora a komika Bekima a taktiež jedného z najaktívnejších slovenských stand-up komikov – Jakuba Lužinu.

Zverinove albumy a merch pre teba máme v predaji na našom shope

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame