ČlánkyPOP

Spoko spomína a podporuje rodinu skladbou Na vlnách

Spoko Kramár, frontman kapely Smola a Hrušky, pokračuje vo svojej sólovej tvorbe. Po vydaní úspešných singlov „Plamene“ a rádiového hitu „Aj ty to tak cítiš“ s Mirkou Miškechovou, prekvapuje ďalšou emotívnou skladbou „Na Vlnách“, na ktorej hosťuje aktuálna finalistka Superstar Júlia Kramárová a jej sestra Alžbeta. Skladba je pomyselné uzavretie a ohliadnutie za obdobím, kedy sa Spoko venoval ako producent a manažér svojím talentovaným neteriam.

„Skladba vznikla počas pobytu v Kanade, kde ma týždeň strávený pri Niagarských vodopádoch fascinoval natoľko, že som počas jednej z nocí napísal tento song. Neskôr, keď som začal so spoluprácou pre duo Alžbeta a Júlia mi napadlo, že pesničku ponúknem dievčatám a vyzeralo, že som našiel tie pravé interpretky. Dlho sme hľadali ten správny aranžmán a stále tam niečo chýbalo…“

„Dokonca sme k songu natočili aj prvé zábery do klipu, ale ostalo rozpracované. Pesničke nakoniec pomohla náhoda. Počas pandémie som si prechádzal archív skladieb a narazil opäť na song Na vlnách. Vyskúšal som do toho zapojiť môj hlas a vtedy to do seba zapadlo. Pre mňa má skladba a rovnako aj klip retrospektívny charakter a určitú symboliku. Verím, že sa dievčatám bude dariť a dúfam, že keď príde ten správny čas, dokončíme aj nevydané skladby, ktoré som pre nich zložil“, opisuje priebeh tvorby a spolupráce Spoko Kramár.

Komentáre

Odporúčame