ČlánkyHIP-HOP

Ktoré rapové albumy môžeme očakávať v druhej polovici roku 2020?

Napriek tomu, že najúrodnejšie obdobie na nové albumy býva spravidla koncom kalendárneho roka, aj uplynulá jar nám toho priniesla viac než dosť. Avšak rok 2020 sa len pomaly prehupne do svojej druhej polovice, v ktorej by sme mali dostať taktiež pekných pár solídnych projektov. Čo môžeme očakávať?

V júny spúšťa predpredaj svojho druhého sólového albumu ďalší člen DMS – Dame. Projekt s názvom 100RY má vonku už dva tracky, titulnú vec a spoluprácu „Za vás“ s Emmou Drobnou na feate. Podľa jeho slov bude až tento projekt naozaj selfmade a vraj celý význam avizovaného názvu pochopíme až po samotnom vypočutí.

Posledné kusy albumu SELFMADE nájdeš na našom shope

Rovnako na mesiac jún nás občasnými narážkami pripravuje aj Majk Spirit. V jednom z rozhovorov povedal, že na leto 2020 sa jeho fanúšikovia rozhodne dočkajú novej muziky a celé to naberá čoraz viac tvary jeho nového sólového projektu. Vraj by mal mať podľa všetkého nahratých dostatok vecí na plnohodnotný album. V akej forme však vyjdu von, ešte jasné nie je. V každom prípade sa to však všetko dozvieme už onedlho! Na jednej zo svojich nedávnych skladieb „Spirit Animal“ ukázal, že technicky je vo svojej životnej forme, čiže rozhodne sa máme na čo tešiť.

View this post on Instagram

JUN 2020 🤫

A post shared by Majk Spirit (@majkspirit) on

Svoj posledný album na dlhšiu dobu oznámila svojim skalným fans aj očarujúca Aless. Mladá rapperka a speváčka vydala svoj predošlý projekt Druhá šanca nejako v tomto čase minulý rok a z vtedajších pesničiek šlo badať veľké emócie. Celé sa to nieslo viac v spevavom štýle, čo by sa podľa všetkého malo na nadchádzajúcom počine o čosi zmeniť zase na trochu viac rapový prejav. Na svojej nedávnej #Hot16Challenge Aless ukázala v plnej paráde, že rapuje lepšie ako kedykoľvek predtým, takže od chystaného projektu môžeme mať pokojne vysoké očakávania. Doraziť by mal podľa plánov v septembri.

Album DRUHÁ ŠANCA aj spolu s merchom nájdeš na našom shope

Pre Rytmusa bol posledný polrok určite jeden z najaktívnejších za jeho bohatú kariéru. Ešte počas príprav albumu Kontrafakt – REAL NEWZ začal pracovať na svojom druhom celovečernom filme Tempos. Ten v domácich kinách zaznamenal veľký úspech a fanúšikom otvoril Paťovu rapovú históriu zase o čosi viacej. Pre pár týždňami na svojom Instagrame oznámil, že pracuje na albume, teda sa tento rok pravdepodobne môžeme tešiť aj na jeho sólový projekt.

Album REAL NEWZ aj spolu s merchom nájdeš na našom shope

View this post on Instagram

Drahí fans, makám na albume

A post shared by @ rytmusking on

Takto pred rokom vydal svoj predošlý projekt aj Majself. Album ROMEO A JÚLIA sa niesol v znamení miernej zmeny jeho štýlu, keďže viac-menej celý projekt dedikoval svojej žene Júlii. Skladby z tracklistu sa stali obľúbenými hitmi počas festivalovej sezóny a nejaké tie zmeny v hudbe by sme mali dostať aj na jeho nadchádzajúcej štúdiovke. Na tej už Majself usilovne pracuje vo svojom karanténnom provizórnom štúdiu u seba doma a sľubuje, že sa zase máme naozaj na čo tešiť!

Album ROMEO A JÚLIA aj spolu s merchom nájdeš na našom shope

Písali sme síce vyššie o Majkovi Spiritovi, no potajme sa dúfa aj v spoločný projekt legendárnej crew. H16 svoj štvrtý štúdiový album SILA vydali ešte v roku 2016, čiže počuť ich na nových veciach zase raz spoločne, by nás určite veľmi potešilo. Šepkalo sa o možnom pokračovaní ich mixtapu ANTIVÍRUS z roku 2009, takže možností je viacero. Prijali by ste chalanov zase raz na spoločnom albume? Nedávny online koncert práve s názvom Antivírus mohol byť možno malým teaserom

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame