NewsČlánkyRozhovorySlovensko

Prečítaj si rozhovor s novým raperom SIMILIVINLIFE, ktorý debutoval s projektom „Život za Money“

Pred nedávnom som si na YouTube všimol videoklip „Život za money“ od nového umelca menom „SIMILIVINLIFE“. Zaujímavý beat a veľmi chytľavý a originálny, hravý rap so špecifickou farbou hlasu. V popise pod videom je spomenutých viacero ľudí. Raper SIMILIVINLIFE je Šimon Sadiv, ktorý na začiatku mája vydal svoj prvý troj-pesničkový projekt. Ľudia okolo neho v popise na YouTube sú producenti, kameramani či editori – fungujú ako kreatívny tím a o všetko sa starajú sami.

▼ Prečítaj si už náš krátky rozhovor s košickým umelcom SIMILIVINLIFE a vypočuj si jeho hudbu nižšie ▼

Pod skladbami na YouTube sú uvedení viacerí ľudia, fungujete ako skupina/crew? Ako ste sa spoznali, ste partia už dlhšiu dobu?

Sú to všetko moji kamaráti, veľmi kreatívni ľudia a som veľmi vďačný za okolie, ktoré mám. Poznáme sa od základnej školy. Každý robíme niečo svoje, od mixu a mástru až po fotky a klip. Každý sa v niečom našiel a som rád, že to všetko ostáva v partii.

Kedy si sa začal venovať hudbe? Toto je tvoj prvý projekt?

K hudbe som mal blízko od malička, aj keď nikto z mojej rodiny nie je hudobne založený. Už od základnej školy sme počúvali rap. Dodnes si pamätám keď mi @stanislavtitl cez veľkú prestávku pustil Trillmatic (album od NAS, pozn. red.) a strašne sa mi to páčilo. Často sme vonku freestylovali, takže keď neskôr prišla možnosť dostať sa k mikrofónu, bol som len rád. Áno, je to môj prvý projekt a určite nie posledný. Dostal som kopu dobrých ohlasov čo si vážim a veľmi ma to motivovalo.

„Život za Money“ je skvelý projekt, každý track má podľa mňa svoju váhu a kvalitu, no titulný „Život za Money“ s videoklipom je asi najsilnejší song. Pripravuješ aj dlhší projekt, možno debutový album?

Hudbu robíme stále a v štúdiu sme skoro každý deň. Určite pripravujem ďalšie veci, no dátum kedy, sa neodvážim povedať. Nerád niečo robím nasilu a nerád si stanovujem nejaké deadlines. Nechávam tomu voľnosť a tak sa mi pracuje najlepšie. Hudbu nemôžeš siliť.

Ako dlho vznikal tento projekt? Nahrávali ste v Košiciach?

Na EP som pracoval asi 3 mesiace. Ako som už spomenul, nechcel som sa do toho tlačiť a nechával som tomu voľný priebeh. Vôbec som nemal v pláne vydať EP. Keď som mal všetky 3 tracky po kope rozhodol som sa, že vydám niečo ucelené a potom to už trvalo len nejaké 3 týždne. Všetko sme nahrávali v našom štúdiu v Košiciach a mám na to veľmi pekné spomienky.

Inšpirujú ťa špecificky niektorí konkrétni umelci, alebo sa snažíš nebrať priamu inšpiráciu od raperov?

Inšpirácia je v poslednej dobe dosť riešená téma slovenského rapu. Niekto povie, že si sa inšpiroval a niekto, že si vykradol track. Samozrejme sa inšpirujem asi ako každý. Ale do hudby sa snažím dávať čo najviac seba. Inšpiruje ma veľa umelcov, nie len z hudobného sveta. Keby som mal spomenúť jedno meno, určite to bude Young Thug.

O beaty na EP sa postarali Dannymarr a Joseph Crawley, povieš nám o nich niečo viac, sú taktiež z Košíc?

Obaja sú moji kamaráti. S @dannymarr_ sa poznáme už od základnej školy, sedeli sme spolu v jednej lavici. Je to neuveriteľne talentovaný človek a čoskoro vydáva tracky, tak to určite sledujte. S @JosephCrawley skejtujeme na spote, ktorý mám za blokom. Beat ktorý robil on, vznikol úplne náhodne (smiech). Hrali sme lolko a medzi hrami mi povedal, že ide zrobiť nejakú rýchlovku. Za 10 minút mi poslal beat a ja som ešte v ten večer nahral track.

Našiel som tvoj asi trojročný playlist na SoundCloude je naozaj od teba? Daj 3 obľúbené songy, ktoré aktuálne počúvaš.

Wau, SoundCloud už vôbec nepoužívam a nevedel som, že tento playlist sa dá nájsť, haha. Áno je môj, celkom throwback. Snažím sa neškatuľkovať, počúvam skoro všetko. „Power Freaks“ od Jean Dawson, „Coax & Botany“ od Gus Dapperton – a ešte nový AstralKidov album je tiež veľmi cool.

Text: Krištof ► Sleduj SIMILIVINLIFE na Instagrame

Komentáre

Odporúčame