KLIPSK/CZHIP-HOP

Slovenský raper Taky Akoty posiela nový videoklip z lesa, prečítaj si krátky rozhovor

Slovenský raper Taky Akoty debutoval koncom roka 2018 albumom INDIAN, ktorý si vydal vo vlastnej réžii. Na 9-trackovom projekte sa vyskytli zaujímavé produkcie od umelcov ako HAARP, VOODOO808, PILATE či MYLK. Profesionálny zvuk zastrešil Matej Straka z dua Nerieš. Pozri si už jeho nový videoklip na singel „CHECK“ a prečítaj si krátky rozhovor s raperom Taky Akoty a kameramanom Dominikom Fletcherom.

Ako vznikol nápad na videoklip v lese?

D: Ja som prišiel na Kysuce pozrieť chalanov a netušil som, že budeme niečo točiť.

T: Vždy keď sa mi Fletcher ozve, že nás príde pozrieť, tak mu poviem nech si zbalí aj kameru. Pôvodne sme mali točiť videoklip na koncerte 13.3. Ten týždeň však celé to šialenstvo okolo COVID-19 začalo, tak sme museli vytiahnuť záložný plán. Track začína slovami „chorý shit“ preto ma napadlo, že by sme sa mohli trochu opustiť. Predstavil som si ako niekto ťahá zviazaného človeka na stoličke lesom. Ostatné je Fletcherova robota. Inak les, v ktorom sme natáčali, mám rovno nad domom.

Bol to náročný proces, ako dlho ste natáčali?

T: Vždy sa snažím robiť videoklipy a vizuály čo najjednoduchšie.

D: No takto, často si povieme, že to spravíme one take – úplne jednoducho, ale chytím kameru a nevieš ma zastaviť. Nakoniec som mal asi desať záberov z ktorých som to skladal. Točili sme krátko ako vždy, približne hodinu a pol. Strih mi zabral ďalšie asi tri hodiny.

Inšpiroval vás nejaký film alebo iný klip?

T: Vieš čo v mojej hlave to večer predtým vyzeralo trochu ako v Narcos. Také to kartelovské mučenie. Fletcher však z mojich nápadov vždy vyselektuje to, čo sa hodí a urobí to po svojom. Takže na kopačky na prsa nedošlo.

Sleduj Taky Akoty naInstagrame, Spotify či Bandcampe / Úvodná foto: @sight_one

Komentáre

Odporúčame