NewsHIP-HOP

Autor hitu THE BOX, Roddy Ricch, dostal poštou svoju prvú cenu Grammy

Odovzdávania prestížnych ocenení Grammy patria medzi najväčšie udalosti roku už niekoľko dekád. To posledné (62. v poradí) sa odohralo 26. januára 2020 v Staples Center v Los Angeles. Ceny sa odovzdávali za konkrétne obdobie od prvého októbra 2018 do tridsiateho prvého augusta 2019.

Túto udalosť na plnej čiare ovládla hviezdna vyrastajúcej generácie, Billie Eilish, ktorá si odniesla Grammy rovno v štyroch z hlavných kategórií. takéto čosi sa jej ako umelcovi podarilo po prvýkrát od roku 1981! Okrem nej si však svoje uznanie v podobe vzácnej sošky zaslúžil nejeden svetoznámy hudobník a viacero z nich dostalo svoje sošky o „pár“ mesiacov neskôr.

Vo veku 21 rokov svoju vôbec prvú Grammy doposiaľ získal čoraz známejší rapper Roddy Ricch, ktorého môžeme nájsť rovno na viacerých megaúspešných hitov posledných mesiacov. Za ten najvýraznejší aktuálne vieme označiť jeho skladbu „The Box“, ktorá sa skutočným virálom. Sošku sa mu však podarilo získať v kategórii najlepší hosťujúci umelec a to za skladbu „Racks In The Middle„.

Ide o jeden z posledných trackov zosnulého Nipseyho Husslea, kde sa okrem Roddyho predstavil aj Hit Boy. Rody Richc svoju Grammy získal ´poštou´ ako posledný, hneď po Cardi B a DJ-ovi Khaledovi. Podarilo sa mu tak premeniť jednu z celkových troch nominácií, z ktorých dve boli práve pre spomínaný track „Racks In The Middle“.

Ako sa Roddy vyjadril o Nipseym? „Bol to pre mňa viac než len rapper. Bol jedným z najväčších vzorov pre mladých v našom meste, jeho spojenie s mládežou bolo vždy veľmi pozitívne. nebolo to vždy iba o tom byť najdrsnejší, ale byť tým, kým naozaj ste.“

Nipsey Hussle bol známy MC a aktivista pôvodom z Los Angeles v Kalifornii. Po mnohých rokoch pôsobenia na scéne west coast rapu vydal svoj debutový štúdiový album VICTORY LAP až v roku 2018. Zožal za neho veľký úspech a uznanie. Jeho život a kariéra sa predčasne skončili 31. marca minulého roku, kedy podľahol strelným zraneniam z útoku pred jeho vlastným obchodom Marathon Clothing.

REST IN PEACE

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame