Články

Najväčší prehľad slovenských online koncertov v karanténe 2020

V rámci našej karantény sa hýbeme konečne vpred pozitívnymi krokmi a zatiaľ úspešne bojujeme s prvou fázou, ktorú vyhlásila naša nová vláda. Ak všetko dobre pôjde, tak už v lete by sme mali mať späť svoj starý život, aj keď je samozrejme otázne, či sa ľudia budú ochotní stretávať v masových zhromaždeniach.

Do tej doby nás však naši obľúbení interpréti stále zabávajú na svojich špeciálnych livestreamoch, kde odohrávajú koncerty buď za charitatívnu zbierku, minimálne vstupné alebo rovno dobrovoľné príspevky. Aby si mal/-a prehľad v tom, čo sa za posledné týždne v tejto sfére uskutočnilo, zase raz sme sa rozhodli pre teba spraviť veľké zhrnutie väčšiny domácich slovenských livestreamov. Podaktoré stále vieme nájsť zavesené na internetoch a karanténny čas si s nimi tak vieš v spoločnosti dobre hudby skrátiť aj ty!

Priamo u nás v Ruka Hore sklade sme od firmy KVANT LED dostali naloženú niekoľkometrovú ledku, pred ktorou si v rámci našej KARANTENA PARTY strúhajú svoje sety najlepší slovenskí DJs! Zatiaľ sa odohrali tri takéto trojhodinové parádne streamy, kde môžeš nájsť mená ako Jimmy Pé, DJ Stanley, Milan Lieskovský, Robert Burian a mnoho ďalších!

Priestor na našom kanály sme však dali aj iným umelcom, a tak vznikla ďalšia iniciatíva s názvom #KULTURAONLINE. V jej doterajších troch častiach sa v priestoroch bratislavského Edison Parku predstavili muzikanti ako Richard Rikkon, bývalí superstaristi Tomáš Bezdeda a Martina Schindlerová, Drahosh, Elsy a Peter Sparks, či Peter Cmorík so svojou kapelou.

Nezaostávajú ani naši slovenskí rapperi. Rytmus svoj prvý online koncert odohral v priestoroch Ministry Of Fun, kde sa na sledovanie vyberalo symbolické vstupné, ktoré pokrývalo náklady. Krstný otec slovenského rapu si chystá aj ďalší online koncert, kde mu tentoraz bude robiť spoločnosť obľúbená kapela Opoštáris Band spolu  očarujúcou Anitou Soul. Tento koncert bol z 1. mája presunutý na piatok 8.5.!

Dva livestreamy zo svojej tvorby š dobrovoľným príspevkom zameraným na charitu) už vyskladal aj Majk Spirit. Ten prvý sa niesol v znamení jeho najväčších hitov z celej kariéry, ale druhý zahral čisto zo skladieb z jeho prvého sólo albumu NOVÝ ČLOVEK. V tejto showke mu spoločnosť robila obľúbená Celeste Buckingham a takisto aj gitarista kapely King Shaolin. Speezy sa zároveň nechal počuť, že sa určite dočkáme aj ďalších takýchto online koncertov!

MAJK SPIRIT – NOVÝ ČLOVEK QUARANTINE LIVE STREAM II

TENTO LIVE KONCERT JE ZADARMO, ALE BUDEM RAD KED DOBROVOLNE PRISPEJETE A PODPORITE NASE ZDRAVOTNICTVO A VYROBU DALSIEHO LIVE STREAM KONCERTU. Lubovolnou ciastkou mozete prispiet na ucet: SK9111000000002628016568 s Variabilnym Symbolom: 16 , alebo na predaj v sieti www.ticketportal.sk : https://www.ticketportal.sk/event/MAJK-SPIRIT-NOVY-CDakujeme kazdemu kto sa rozhodne podporit, 50% darujeme na charitu NUDCH, ktora pomaha slovenskemu zdravotnictvu a 50% pouzijeme na dalsie live stream koncerty, ktore pre Vas pripravujeme.LOVEK-QUARANTINE-LIVE-KONCERT

Uverejnil používateľ Majk Spirit Nedeľa 12. apríla 2020

 

Za rappermi nezaostávajú oni známe slovenské kapely! Okrem chalanov zo skupiny Komajota si svoj online koncert stihla struhnúť aj obľúbená kapela NOCADEŇ, ktorej stream prebiehal rovnako na Facebooku, ale v spolupráci s T-Systems Slovakia.

Komajota / Live Stream koncert

Prinášame Vám LIVE STREAM koncert priamo k Vám domov. Prenos je vysielaný zo Stromoradia v Prešove, kde sa hrá úžasne a tentokrát aj netradične.Začiatok: 20:00hodLIVE STREAM budeš môcť sledovať na FB stránke: Tootoot, Komajota, Stromoradie, Slnko Records, Slobodná kultúra a ďalších spriatelených stránkach s cieľom podporiť iniciatívu https://www.abykulturazila.skLink na Youtube stream: https://youtu.be/CQZhiSLAsf4

Uverejnil používateľ Komajota Nedeľa 19. apríla 2020

Rádio Expres si pre svojich poslucháčov pripravilo na oficiálnej Facebookovej stránke 24. apríla špeciálny PAPUČOVÝ FESTIVAL. Na ňom sa neukázal jeden hudobník, či jedna skupina, ale celá plejáda obľúbených slovenských hudobných mien! Vypočuť sme si tak naživo mohli v priebehu celého dňa vypočuť Peter Bič Project, Zuzanu Smatanovú, Desmod, Mira Žbirku, Simu Martausovú, Lukáša Adamca alebo skupiny Hex a Polemic!

Peter Bič Project na Papučovom festivale Rádia Expres ♫ ♥

Uverejnil používateľ Radio Expres Piatok 24. apríla 2020

Sima Martausová na Papučovom festivale Rádia Expres ♥♫

Uverejnil používateľ Radio Expres Piatok 24. apríla 2020

Desmod 1/2 na Papučovom festivale Rádia Expres 😊♫

Trošku zlyhalo pripojenie, tak sa skúsime plnohodnotne rozlúčiť po 17-tej, po Polemicu 🙂 ♥ Ďakujeme!

Uverejnil používateľ Radio Expres Piatok 24. apríla 2020

Lukáš Adamec na Papučovom festivale Rádia Expres ♪♥♪

Uverejnil používateľ Radio Expres Piatok 24. apríla 2020

Zuzana Smatanová na Papučovom festivale Rádia Expres 🍀♫

Pár pesničiek pre vás 🙂

Uverejnil používateľ Radio Expres Piatok 24. apríla 2020

Hex na Papučovom festivale Rádia Expres 🧡😍

#hexfamily

Uverejnil používateľ Radio Expres Piatok 24. apríla 2020

Meky Žbirka na Papučovom festivale Rádia Expres 🌞♫

Meky vám zaspieva iba jednu pesničku ale zato legendárnu. Jeden z najvačších slovenských hitov všetkých čias ♫A pozor – nie je doma sám! Spočítaš koľko zvieratiek je vo videu? Napíš odpoveď do komentu, zo všetkých správnych odpovedí v pondelok vyžrebujeme výhercu exkluzívnych expresáckych papučiek. Veď sme na papučovom festivale! 😊#SpoluDoma #ZvladnemeTo

Uverejnil používateľ Radio Expres Piatok 24. apríla 2020

Polemic na Papučovom festivale Rádia Expres ♫♥♫

Uverejnil používateľ Radio Expres Piatok 24. apríla 2020

 

Miro Žbirka si však sám ešte niekoľko dní predtým stihol odohrať priamo zo svojej obývačky vlastný livestream v dobrovode talentovaných kapelníkov. Spolu s nimi odohral na Facebooku väčšinu zo svojich najväčších hitov dlhoročnej kariéry!

SEDÍM DOMA A NIEje MI SMUTNO minikoncert (recorded on iphone)

Uverejnil používateľ Miro Zbirka Utorok 17. marca 2020

 

Ukrátení od hudobnej zábavy neostali ani najmenší! Detská hudobná dvojica Paci Pac taktiež robí livestreamy pre svojich malých divákov a na konte ich majú už rovno niekoľko. Čoskoro by sme sa mali dočkať i ďalšieho, ktorý označujú ako MEGAKONCERT… budeš sledovať?

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame