ČlánkyHIP-HOP

Majk Spirit pripravuje pre fanúšikov na rok 2020 novú dávku muziky

„H16… 2020… počítaj s nami!“

Určite si všetci veľmi dobre spomíname na jeden z najväčších slovenských rapových hitov roku 2016. Legendárna crew vtedy v zime priniesla svoj štvrtý štúdiový album s názvom SILA, na ktorom sa ukázalo veľa bangrov aj vrátane tracku POČÍTAJ S NAMI.

Práve tam sme mohli počuť hlášku o roku 2020, z čoho si fanúšikovia vyvodili teórie, žeby to mohol byť predbežný plán pre ich ďalší spoločný počin. Ak dobre sleduješ všetky sociálne siete, či rozhovory, možno sa aj do tvojich uší dostali nejaké nepriame narážky na to, že sa robia nové veci, ktoré by nás mohli liečiť ako antivírus… A toto označenie by teoreticky mohlo odkazovať na ich rovnomenný mixtape z roku 2009. Žeby sa chystalo pokračovanie?

Tak či tak, všetko sú zatiaľ len dohady. O novom albume H16 sa šepká už nejakú dobu, za to Majk Spirit je sám posledné obdobie aktívny stále viac a viac. Nielenže v čase karantény urobil už dva online koncerty, na ktorých zbieral dobrovoľné vstupné na podporu slovenského zdravotníctva, ale zároveň vydal aj dve nové pesničky. Najskôr dorazila vec SPIRIT ANIMAl, ktorú môžeme bez debát zaradiť medzi technicky najlepšie veci jeho kariéry. V tracku zároveň hovorí čosi o svojich plánoch do budúcna… žeby si tak otváral dvere do novej kariérnej etapy?

Mikiny SPIRIT ANIMAL máme stále na shope

Na druhom z livestreamov zahral Speezy v závere „novú“ vec MY ĽUDIA. Je preto v úvodzovkách, pretože ide o track pôvodne nahratý ešte na album NIE SOM TU NÁHODOU z roku 2018, ale do finálneho tracklistu sa nedostala. Teraz k nej spravil Majk za pomoci Double J-a príjemný vizuál a vec vyšla von práve v čase, kedy je jej odkaz pre našu spoločnosť potrebný asi najviac.

V jednom z rozhovorov padla info o tom, že Speezy má nachystaných dosť vecí na to, aby z toho mohol byť celistvý projekt! Nič však Majk nepovedal oficiálne, ale aj podľa jeho IG postov môžme predpokladať, že sa na leto dočkáme novej dávky jeho muziky. Bude to sólový projekt alebo spomínaný spoločný s H16? Nechajme sa prekvapiť!

Albumy a merch Majka Spirita nájdeš stále u nás na shope

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame