KLIPPOP

Slovenský spevák nahrával videoklip aj napriek koronavírusu. Takto to dopadlo!  

Kvalitnú tanečnú emóciu David do sveta vysiela aktuálnym singlom s názvom Romantik. O produkciu songu sa postaral samotný Tomi Popovič, ktorý je spolu s Fillipianom aj autorom hudby.

„O spolupráci s Tomim som sníval už ako dieťa. Keď som počúval hity Dary Rolins ako Nebo peklo raj, alebo Príbeh, ktorý naspievala Tina s Rytmusom, vedel som, že toto je môj človek,“ hovorí otvorene David Key. Cesta ku kráľovi tanečnej hudby ale bola pre neho zarúbaná. Dostal sa k nemu až v čase, keď uvažoval, že muziku vymení za inú prácu. „Tomimu som neustále vypisoval na sociálne siete, no moje správy si nikdy ani neprečítal,“ smeje sa s odstupom rokov.

Udalosti nabrali rýchly spád, keď sa David Key na jednom z vystúpení, zoznámil so svojim dnešným manažérom. „Netrvalo dlho a dohodil mi pár akcií, kde sledoval ako na mňa reagujú ľudia a nahrali sme tiež niekoľko mojich skladieb v štúdiu. Až potom prišiel osudný telefonát Tomimu Popovičovi. Na spolupráci sme sa dohodli v podstate veľmi rýchlo,“ opisuje ako sa veci dali do pohybu. Výsledkom je svieži tanečný song, ktorý má všetky atribúty stať sa veľkým hitom. Autorom textu je Monika Šimkovičová a David Key. „Nazvali sme ho Romantik, ale fanúšikovia, ktorí ho poznali zatiaľ len z vystúpení, ho často volajú podľa refrénu: Mysli si čo chceš,“ vysvetľuje David.

Zaujímavosťou je, že premiéru Romantika David odpálil vo veľkom štýle, na diskotéke, pred takmer dvojtisícovým publikom v hlavnom meste Ruska, Moskve. „Bol to obrovský úspech, popritom to vystúpenie nebolo vôbec plánované. Ponuka prišla začiatkom januára, keď som sa s partiou kamarátov vybral užiť si vianočnú Moskvu. V jednom podniku som sa náhodou zoznámil s majiteľom diskotéky, ktorému sa môj song tak páčil, že som ho ešte v ten večer spieval Rusom. A pre veľký úspech na druhý deň zas,“ opisuje šťastnú zhodu okolností, ktorá mu priniesla ďalšie pracovné príležitosti. „Mám z toho obrovskú radosť, no v súčasnosti sa chcem sústrediť hlavne na propagáciu Romantika na Slovensku a v Česku. Vždy som túžil spievať pre obrovské masy ľudí, vydávať nové pesničky, cestovať po svete a hlavne robiť ľuďom radosť,“ vyznáva sa David Key.

Pieseň už dostala aj videoklipovú podobu. Natáčanie mal pod palcom Patrik Gerši z produkčnej skupiny Gerschi production. „Nechal som mu voľnú ruku, hoci na scenári a réžii sa podieľala aj Monika Šimkovičová. „Text je o tom, že každý máme hranicu romantiky posunutú niekde inde. Sám o sebe si myslím, že som romantik, ale ako v skladbe spievam: Nehádž mi do vane lupene ruží, snívaj, že spíš len tak v mojej koži,“ smeje sa nový nádejný idol.

Zbláznil sa?

Nový objav našej hudobnej scény David Key si štart svojej kariéry takto určite nepredstavoval. Najprv niekoľko mesiacov čakal na voľný termín v nahrávacom štúdiu, potom zas na neho nemal čas produkčný štáb s ktorým mal natáčať videoklip na skladbu Romantik. Aby David veci urýchlil, urobil niečo, čo dnes trpko ľutuje.

David Key na svojom instagramovom účte fanúšikom avizoval, že premiéra jeho klipu na pieseň Romantik bude 14. februára na deň všetkých zamilovaných. Keďže termín sa nezadržateľne blížil, vystresovaný robil všetko preto, aby ho stihol. „Už, už to vyzeralo, že premiéra bude v stanovenom čase, no hlavný kameraman klipu Patrik Gerši musel nečakane odcestovať do Londýna filmovať odovzdávanie cien Brit Awards,“ začína svoje rozprávanie David. V Londýne strávil len pár dní, no po návrate na Slovensko média začali hlásiť prvé prípady napadnutia koronavírusom. „Mal som infarktové stavy, pretože z obavy nakazenia, mi účasť na natáčaní odrieklo hneď niekoľko ľudí, medzi nimi aj komparzisti klipu. Nedal som sa odradiť a ostatných som presvedčil, že klip musíme stoj čo stoj dokončiť,“ tvrdí. Hoci na Slovensku v tom čase, ešte nebol nahlásený žiaden nakazený človek, David sa vybral do susedného Rakúska, kde v tom čase už vykazovali prvé prípady ochorenia. „Neviem, kde som mal hlavu. V rýchlosti sme museli pri nahrávaní improvizovať a prvé čo nás napadlo, bolo ísť do Viedenského zábavného parku Práter. Tam sme síce zábery natočili, no sľubovaný termín premiéry sme aj tak nestihli. Našťastie, zatiaľ sme všetci zdraví, no keď si pomyslím, akému riziku som všetkých zúčastnených vystavil, hanbím sa. Podcenil som to a navyše som tým nič nezískal. Na druhej strane mám radosť, že mám na túto pieseň len dobré reakcie a že robí v týchto dňoch, keď musíme byť všetci v karanténe ľuďom radosť,“ hovorí David.

Komentáre

Odporúčame