NewsHIP-HOP

Cardi B si myslí, že celebrity sú platené za tvrdenie, že majú koronavírus

Správy po celom svete sa viac-menej teraz točia hlavne o jednej téme. Koronavírus nám pomaly nedá spávať a aj my v redakcii neleníme a v hociakej spojitosti sa snažíme robiť osvetu verejnosti, či už iniciatívou #ZOSTANDOMA alebo v každodenných článkoch. 

Známy aj menej známi ľudia sa k tejto téme vyjadrujú čoraz viac. V sobotu dala svetoznáma rapperka Cardi B na svojom oficiálnom IG livestream, kde sa vyjadrila k tomu, že svetové osobnosti vraj dostávajú zaplatené za to, aby tvrdili, že sú nakazené koronavírusom. Ako si vraj má byť istá, že daný človek má naozaj vírus, ak nemá príznaky a je „iba“ nosič? Medzi takých známych ľudí, ktorí majú potvrdené nakazenie vírusom patrí napríklad basketbalista Kevin Durant, či herci ako tom Hanks a Idris Elba. Cardi B tvrdila, že si nie je istá, či sa tomu dá veriť, ak by človek mal vírus, ale netrpel príznakmi.

Albumy, platne a tričká od Cardi B hľadaj tradične na našom shope

Napríklad Idris Elba sa voči tomu už stihol ohradiť, že podľa neho je takéto hádzanie špiny na testovanie zbytočne kontraproduktívne. Mali by sme sa sústrediť na to, aby sa ľuďom dostávalo ohľadom vírusu stále dosť informácií a netreba na to zbytočne hádzať špinu.

“And also this idea that someone like myself is gonna be paid to say I’ve got coronavirus. That’s like absolute bullshit, such stupidness…”

Nielen podľa neho, ale aj všeobecný názor je taký, že či už si známa alebo neznáma osoba, je lepšie priznať sa. Nie je to žiadna hanba, práve naopak môžeš pomôcť k tomu, aby ľudia mali viac info o svojom okolí a práve vďaka tomu sa dalo lepšie predchádzať šíreniu vírusu. Elba zároveň dodal, že vytváranie si takýchto klamlivých teórií vedie k zbytočnému šíreniu dezinformácií, čo teraz naozaj nikto nepotrebuje. A rozhodne popiera možnosť, žeby zo svojich vyhlásení o pozitívnych testoch na vírus, mal mať on alebo jeho manželka nejaký profit. Čo povieš, nemyslíš si, že sa Cardi B so svojimi vyjadreniami trošku ponáhľa?

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame