News

Gleb, Billy Barman alebo Ultrazvuk? Rádio_FM udelilo Rádiohlavy za rok 2019

Rádiohlavy za uplynulý rok sú rozdané. Rádio_FM vyhlásilo víťazov 12. ročníka v stredu (18.3.) večer netradičným spôsobom. Keďže slávnostný koncert bol zrušený pre pandémiu koronavírusu, poslucháči sa výsledky hlasovania dozvedeli v Rádiu_FM a v živom online vysielaní na stránke radiohlavy.sk.

Mená ocenených v jednotlivých kategóriách zverejnil moderátor večera Martin Staňo bez účasti publika a nominovaných. Víťazi sa fanúšikom poďakovali prostredníctvom videopozdravov.

„Napriek tomu, že sme si tentokrát nemohli užiť veľký ceremoniál Rádiohláv s množstvom výnimočných a špeciálnych vystúpení, ktoré si slovenskí hudobníci pripravili len kvôli nemu, verím, že sme poslucháčom i divákom streamu ponúkli dôstojný a príjemný zážitok. Ďakujeme za priazeň a podporu, Rádio_FM tu zostáva naďalej pre všetkých hudobníkov s dobrými nápadmi a invenciou,“ poznamenala intendantka Rádia_FM Janka Imrichová.

Večeru dominoval Gleb, ktorý zvíťazil v porotcovskej kategórii Hip Hop / Rap / RnB a odniesol si aj hlavnú cenu album roka. Debut roka podľa fanúšikov slovenskej hudby nahrali Ultrazvuk. Objavom roka sa stal projekt The Curly Simon, za ktorým stojí Simon Štubniak. Mladý hudobník v tejto kategórii bodoval aj pred rokom s kapelou Don´t Trust Butterflies. Skladbou roka 2019 sa stala Doba doba od kapely Billy Barman, ktorá mala v tejto kategórii dve nahrávky. O víťazoch v žánrových kategóriách tradične rozhodovali odborné poroty a album roka vyberali aj hudobní novinári. Tí sa zhodli na tom, že najlepším Albumom roka 2019 je Postalgia Kataríny Málikovej.

V kategórii World Music / Folk si sošku rádiohlavy odniesol Martin Geišberg, žánru Hard and Heavy kraľovala kapela Morna a najlepšiu elektronickú nahrávku za minulý rok nahral producent Dephzac. Súčasťou udeľovania Rádiohláv boli tiež nahrávky v jazzovej, klasickej a experimentálnej hudbe, ktoré zastrešovalo Rádio Devín. Víťazmi sa stali Lukáš Borzík, David Kollar a Miroslav Tóth, ktorý sa postaral o prekvapenie večera. Talentovaný hudobník získal v tejto kategórii dve ceny. Nahrávky S’ihmon a – + projektu Shibuya Motors dostali zhodný počet hlasov od poroty. Divákom online vysielania sa prihovoril aj Milan Lasica, ktorý sa stal čerstvým držiteľom Ocenenia za prínos do hudby.

HLAVNÉ KATEGÓRIE

ALBUM ROKA 2019
Gleb – Gauč Storytelling
SKLADBA ROKA 2019
Billy Barman – Doba doba
OBJAV ROKA 2019
The Curly Simon
DEBUT ROKA 2019
Ultrazvuk – Ultrazvuk

POROTCOVSKÉ KATEGÓRIE

NAHRÁVKA ROKA 2019 – ELEKTRONICKÁ HUDBA
Dephzac – Against the Flow
NAHRÁVKA ROKA 2019 – HARD & HEAVY
Morna – Sentient Cultist
NAHRÁVKA ROKA 2019 – HIP HOP / RAP / RnB
Gleb – Gauč Storytelling
NAHRÁVKA ROKA 2019 – WORLD MUSIC / FOLK
Martin Geišberg – Na modrej planéte
NAHRÁVKA ROKA 2019 – KLASICKÁ HUDBA
Lukáš Borzík – Slovo

NAHRÁVKA ROKA 2019 – JAZZOVÁ HUDBA
David Kollar – Sculpting in Time
NAHRÁVKA ROKA 2019 – EXPERIMENTÁLNA HUDBA
Miroslav Tóth – S’ihmon / Shibuya Motors – +
ALBUM ROKA 2019 / CENA NOVINÁROV
Katarína Máliková – Postalgia

ŠPECIÁLNE OCENENIA

OCENENIE ZA PRÍNOS DO HUDBY
Milan Lasica
OCENENIE NADÁCIE ADVANCE INVESTMENTS
Kristína Mihaľová & Jakub Šedivý

Komentáre

Odporúčame