Články

Svetom zúri koronavírus. Ktoré hviezdy kvôli nemu rušia svoje koncerty?

Na to, aby niekto nezachytil aspoň okrajovo to, čo momentálne rozoberá celý svet, musí žiť asi jedine v jaskyni. Posledné týždne totiž stále viac zúri šírenie strachu okolo vírusu COVID-19 alebo lepšie povedané: KORONAVÍRUS.

Zvýšená obozretnosť je určite na mieste, predsa nikto nepotrebuje zbytočné zdravotné ťažkosti. Riešenie však nie je vykupovať obchody, ale dbať na vlastné hygienické návyky. Nie, rúško na tvári ťa neochráni, použi ho radšej vtedy, keď tebe je niečo… má zmysel jedine v tom, že nešíriš svoje ochorenie od seba ďalej do sveta. V súvise s ochranou sú doma aj vo svete rušené väčšie akcie, zatvárané školy a podobne. Svoj dopad to pochopiteľne malo aj na masové koncerty… ktoré spevácke hviezdy svoje vystúpenia zrušili?

AVRIL LAVIGNE

Svoje svetové tour napríklad v súčasnosti beží u kanadskej speváčky Avril Lavigne, ktorá kvôli vírusu odložila celú ázijskú časť svojho Head Above Water World Tour. Koncerty boli tak presunuté vo viacerých mestách v Číne, ale aj v Japonsku či na Taiwane.

STORMZY

Vypredané showky po celej Ázii musel odložiť aj Stormzy so svojím novým albumom Heavy Is The head, ktorý načisto rozdrvil hudobné rebríčky po celom svete.

CIARA

Z opačných dôvodov, než masové zoskupovanie ľudí, zrušila svoje vystúpenia tehotná speváčka Ciara. Jej totiž doktori neodporučili vystavovať sa takýmto masovkám práve z jej vlastnej zdravotnej kondície.

KHALID

Ďalšia zo série Ázisjkých odnoží svetových turné. Stále populárnejší spevák Khalid odložil svoje Free Spirit World Tour, ktoré navštíviť neodporúčali ani cestovní poradcovia vo viacerých krajinách.

BTS

Svetový k-pop fenomén, chlapčenská kapela BTS musela takisto zrušiť svoj koncert. Vyžiadala si to práve prvá zastávka ich Map of the Soul Tour, ktorá mala trvať rovno tri dni po sebe! Presun sa žiaľ nekoná, teda všetkým záujemcom boli vrátené lístky a BTS budú koncertovať ďalej v Kalifornii.

GREENDAY

Singapúr, Bangkok, Manila, Taipei, Hong Kong, Seoul, Osaka, Tokyo… to sú mestá, v ktorých mala čoskoro koncertovať slávna rocková kapela Greenday. Napriek zrušeným koncertom po Ázii kapela ešte neinformovala, čo sa stane s ich euróspkymi zastávkami.

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame