NewsHIP-HOP

Strapo, Aless, Ego aj Pil C volia demokraciu. Pridáš sa k nim aj ty?

Ego, Vec, Pil C aj členovia F*CK THEM a mnohí ďalší podporili iniciatívu @VolimDemokraciu, ktorá vznikla na popud rapovej subkultúry ako reakcia na aktuálne dianie. Známi reprezentanti rapovej subkultúry podporili iniciatívu @VolimDemokraciu, ktorá apeluje najmä na mladých, aby nevolili fašistické a antisystémové strany v parlamentných voľbách, ktoré sa budú konať už v sobotu 29. februára.

Iniciatíva VolímDemokraciu je občianskou aktivitou ľudí z prostredia slovenského rapu, ktorým nie je ľahostajný osud krajiny, kde žijú a zároveň si uvedomujú, že rapová subkultúra bola vždy a jasne vymedezená extrémistickým hodnotám. Vo forme krátkeho videa chceme apelovať na čo najviac voličov, aby sa nenechali zlákať sľubmi a populizmom ľudí, ktorí neprinášajú žiadne riešenia a ich doterajšie pôsobenie na politickej scéne prinieslo zatiaľ iba nenávisť. A keď už dostali moc v regiónoch, ukázali, že s ňou narábať nedokážu. Zároveň upozorňujeme na spriaznenosť neonacistického hnutia a niektorých ľudí kandidujúcich na poslancov Národnej rady. Robíme to ako ľudia, ktorí neonacistické násilie zažívali v minulosti na koncertoch a uliciach a rozoznávajú jasný úmysel týchto ľudí dostať sa do verejného života.

Do výzvy sa zapojili: Ego, Vec, Pil C, Strapo, Aless, Luisa, Tono S., Supa, Zverina, Majself, Strapo, Matys, Yaksha a DJ Mefek. Iniciatíva Volím Demokraciou nie je aktivitou žiadnej politickej strany ani hnutia. Nie sme takisto financovaní žiadnym občianskym združením, neziskovou organizáciou ani akoukoľvek inou právnickou, či fyzickou osobou. Celý vznikol na báze dobrovoľnosti a bez nároku na honorár. Ďakujeme ateliéru Časopriestor v Novej Cvernovke za čas a priestory na natáčanie.

@volimdemokraciu

Komentáre

Odporúčame