Články

MLADÁ KRV: Pomalé a depresívne skladby? MESS sa v trackoch odkláňa od mainstreamu

Ako hudobný portál nepíšeme vždy iba o ľuďoch, ktorí stoja na výslní a počuť o nich z každej strany. Priestor na prezentovanie svojej tvorby potenciálnemu publiku si zaslúžia i menej známi intepréti, ktorých muzika naozaj stojí za to, len o nej ľudia možno ešte nevedia v takej miere, ako by si zaslúžili.

Práve preto vznikla rubrika MLADÁ KRV, kde takýmto nádejným talentom dávame priestor a predstavíme vám ich v plnej kráse. A dnes sa povenujeme mladej babe menom Michaela Nemcová, ktorá sa však vo svete hudby pohybuje pod pseudonymom Mess. Ste ready?

View this post on Instagram

EP soon

A post shared by Mess (@messfacyes) on

Napriek tomu, že si texty píše už celých 5 rokov, hudbe sa aktívne venuje približne posledné dva roky. Spočiatku zápasila s tým, že jej spev veľmi nejde, teda sa zdalo, že nebolo ako intepretovať jej texty ďalej do sveta. Avšak odmietla sa vzdať, za posledné peniaze si kúpila svoj prvý mikrofón na nahrávania a v tom čase vznikla aj jej prvá slovenská skladba HVIEZDY. Dovtedy totiž Mess nahrala nejaké skladby v anglickom jazyku… a nahrávala ich na mikrofón od slúchadiel!

„Po vydaní mojej prvej skladby mi napísalo zopár úžasných ľudí, s ktorými som aj spolupracovala, napríklad jeden z mojich fave bol Youngbudo, Oliver a samozrejme aj moji chalani z Facyes čo sa teraz starajú o produkciu.“ Mess Official

Napriek počiatočným obavám, čo na jej prvý slovenský počin povedia ľudia, po tom ako vec hodila na SoundCloud, stretla sa s pozitívnymi ohlasmi a to ju povzbudilo do ďalšej tvorby. Celý ten proces ju bavil zo dňa na deň stále viac, začala sa hrať so zapájaním dvojhlasu, skúšala viaceré melodické linky a napriek tomu, že v jej repertoári už nájdeme mnoho skladieb, HVIEZDY sú pre ňu neustále najväčšou srdcovkou.

Podľa Mess ide z jej prvej skladby ešte taká čistá energia a pri každom vypočutí ju vracia späť do obdobia, ktoré vtedy práve prežívala. Zo všetkých jej skladieb si vie poslucháč takpovediac vyskladať os jej života, najmä vzťahov. Tým, že zvykne najviac písať v stave úzkosti, jej skladby sú vlastne aj obrazom je duševného stavu v danom čase. To mohlo byť dôvodom, prečo túto mladú babu ľudia občas aj kritizovali za to, že jej skladby sú pomalé a depresívne. Skúsila preto spraviť aj čosi dynamické a veselé, ale ak to tak necítiš, nedá sa tvoriť nasilu tak, aby s tým bol umelec spokojný. Nenašla sa v tom, teda pokračuje ďalej v tvorbe, ktorá je jej srdcu najbližšia.

AUTOR: @stanley_fantasyart

 

 

Komentáre

Odporúčame