ČeskoEventy

Hype okolo noviniek pokračuje, Papyllon má v Radiohead Awards nominovaný singel What About tonight

Štvorčlenná kapela Papyllon kĺbiaca žánre už vyše desať rokov má na čakacej listine Radiohead Awards rádia_FM dvoch kandidátov v kategórii najlepšia skladba roka 2019. Ide pri tom o najrelevantnejšiu slovenskú hudobnú súťaž, ktorá každoročne oceňuje tie najvýraznejšie niemainstreamové akty v najrôznejších kategóriách. O tom, či sa piesne premenia na nomináciu rozhodujú fanúšikovia hlasmi, ktoré je možné posielať do 9. februára 2020.

Prvou skladbou zaradenou v longliste je úderný singel What About Tonight ktorý majú poslucháči šancu začuť okrem Rádia FM tiež na Európe 2 či na Fun Rádiu. Výraznou neslovensky znejúcou skladbou s chytľavým refrénom a futuristickým klipom dali Papyllon jasne najavo, že sa chystajú vykročiť od predchádzajúceho alternatívnejšie ladeného zvuku smerom k prístupnejšiemu žánru.

Ďalším obrovským krokom bolo pre slovenskú zostavu podpísanie zmluvy s holandským vydavateľstvom This Culd Be Your Music Label, ktoré sa zameriava najmä na súčasné žánre, pričom vydáva napríklad Nórov Kakkmadafaka či Francúzov Caravan Palace. Jasný znak toho, že pôvodom prešovskej kapele je už na Slovensku tesno, a najradšej by vyrazila do sveta. Papyllon majú za sebou rušné obdobie. Maďarskému publiku sa v novembri ukázali na showcase so zvučným názvom Bush, v košických kasárňach si zorganizovali vlastný event Košiclava s Bratislavčanmi Don’t Trust Butterflies, vystúpili v relácii 3 Pódia približujúcej slovenskému divákovi živé vystúpenia známych aj menej známych domácich kapiel a v Prešove vypredali spolu s hosťami White Place klub Stromoradie. Papyllon sa najbližšie naživo predstaví v bratislavskom podniku KC Dunaj 7. februára na párty s názvom Indietronica.

Komentáre

Odporúčame