NewsHIP-HOP

Dokkeytino vydal na svoje narodeniny nový projekt TINOVELLY

“Toto EP Tinovelly je pre mňa nové, pretože sú tam nové polohy hlasu, nové flowy, nové techniky. V trackoch sa snažím stále zachovať môj autorský rukopis, ale posunúť to umenie ďalej, na novú úroveň. Od predošlých projektov sa EP Tinovelly líši aj beatmi. Sú tam všetko moje vlastné produkcie. Okrem prvého tracku (“Credittt”), to je trochu na iný štýl, ale inak sa to celé nesie v podobnej téme. V celkovom zvuku aj atmosfére.”

“Tinovelly je EP a nie album, tak som to aj chcel celé precítiť, nech máš z toho pocit, že je to ako dlhší singel. Veľa ma teraz bavia napríklad gitarové zvuky v beatoch a krátke silné basy. Veľa ma pri vytváraní skladieb inšpiruje samotný život, čo práve prežívam – niektoré veci zoberiem s nadhľadom a použijem ich potom v hudbe… Čo sa týka zlepšenia v porovnaní s predošlými projektmi, je tu podľa mňa lepší sound, lepšia práca s hlasom. Ako každý človek, čo sa vyvíja a je kritický voči sebe, tak je tam prirodzene posun v každej stránke. Mám nahratých veľa skladieb, hlavne som sa sústredil na to, vyselektovať určité tracky, ktoré budú spolu dobre sedieť štýlovo.

„Som v takom štádiu, že chcem vydávať nové veci, chcem zo seba dostať tie vízie čo mám a viac videoklipov v budúcnosti samozrejme… snáď to pôjde!“

O dizajn coveru k EP sa postaral mladý talentovaný fotograf a kameraman Martin Soregi aka @IGEROSS, z Nového Mesta nad Váhom. Odporúčame sledovať jeho Instagram, kde jedinečným štýlom zachytáva modernú hip-hop/trapovú kultúru na Slovensku a v Česku.

Komentáre

Odporúčame