HIP-HOPRozhovory

Vždy priamy a sarkastický. NIGINAP má vonku svoju vydarenú novinku COOLo

Po poslednom tracku prišiel ďalší. Fanúšikovia si však museli počkať. Ako by si sa sám ako rapper charakterizoval?

Netrendový, nezaraditeľný, suverénny, sarkastický a priamy. Dá sa povedať rap superhero.

Máš veľmi špecifický rap a priamo sa v ňom obúvaš do konkrétnych ľudí. Je to tvojej tvorbe typické, alebo sa jednoducho chceš len odlíšiť?

U mňa je to vyslovene prirodzené a pri písaní dávam na papier to čo ma aj reálne napadne, o čom momentálne rozmýšľam a mám dosť sarkasticky humor takže preto to celé je také aké je. Nepovedal by som, že sa obúvam do niekoho. Je to len reflexia na niekoho alebo niečo. Ako keď mi povieš, že toto veggie mäso chuti ako hovädzie. No nechuti. Biela je biela a čierna je čierna. A toto by tiež mohlo vyznieť ako naváženie sa. Ale je to len fakt a mne je u pi*i ako to vezmeš. To je tvoj problém, ale nebudem sa tváriť, že ti pritakávam. Druhá vec je, že ja sa snažím používať veľa metafor, slovných hračiek a ak trochu aj porozmýšľam nad tým čo hovorím, tak môžeš nájsť viac významov.

V tracku, ktorý si posledne vydal, hovoríš aj o vážnejších veciach. Plánuješ sa v rape venovať aj politickým a aktuálnym témam, alebo chceš robiť viac párty tracky?

Ako som už povedal moja tvorba je len reflexia toho, čo vnímam. Nevidím dôvod, prečo sa niečomu nevenovať alebo to ignorovať. Len do textu sa to snažím vložiť s nadhľadom a zábavnejšie. Pop umelci majú v žánri väčšinou hovná o vzťahoch, rozchodoch a Easy veciach. Ja som rapper a môžem o hoci čom. Ak to viem správne podať a trafiť do čierneho. O tom vždy rap bol. Len niektorý zabúdajú. Áno ľudia sa chcú aj baviť. Tak spravím zábavnú skladbu s nadhľadom na politiku. Napríklad. Mám také heslo. Nejde o to čo povieš. Ale ako to povieš.

Ako vznikal klip a kto sa staral o vizuál?

Klip som mal klasicky už v hlave a kontaktoval som týpka menom Stubyshit. Prebrali sme moje nápady a vízie a Stuby to premietol do vizuálu. Vyzerá to úplne inak ako som mal v hlave a vďakabohu. Ostalo tam všetko čo som chcel, ale to za*ebal v takom svetle v ktorom má to nikdy nenapadlo. U mňa je to momentálne GÉNIUS. GOOD SHIT BRO

Čo plánuješ ďalej?

Mám rozrobené nejaké veci, ktoré chcem s Hoodinim dokončiť a pravdepodobne to spojiť do nejakého projektu. Pravdepodobne EP-čka. A ku každej skladbe spraviť aj klip. Chcel by som to mať dokončené do prvej tretiny tohto roka. Ale neplánujem nejaký konkrétny deadline lebo to sa vždy aj tak mení.

Nechystáš sa vydať konečne svoj album?

Je dosť možné, že po EP dám von aj album, ale to by bolo až ku koncu roka. No v lete by som chcel začať o5 vystupovať s vecami z EP a tým čo som dal von za posledný polrok.

Komentáre

Odporúčame