ČlánkyHIP-HOP

MLADÁ KRV: Z psychického dna späť do hry. Kto je ambiciózny rapper Michael?

Nový diel tvojej obľúbenej rubriky sa tentoraz pre zmenu ponesie v jej starej známej podobe, kedy sme sa venovali len jednému človeku, za to ale poriadne do hĺbky.

Asi si teda vravíš, že musí ísť o niekoho, kto si to naozaj zaslúži. A veruže sa nemýliš, pretože dnes tu máme rappera, ktorý si hovorí jednoducho Michael. Aké talenty v sebe skrýva? Hodnovernosť, pravdivé výpovede, ale aj neľahký príbeh. Poďme sa na to vrhnúť spoločne a uvidíš, či si dokáže získať aj teba!

Má 25 rokov a v rape nie je žiadnym začiatočníkom. Sú plné ulice rapujúcich tínedžerov, ktorí sa dejú na vrchol, ale Michael má všetko toto už dávno za sebou a za reálny začiatok pôsobenia v rape na vyššej úrovni môžme brať práve aktuálne obdobie. S miernym pohľadom späť sa to u neho všetko spustilo, keď na legendárnom MusicBoxe zhliadol klip na vec Sing For The Moment od samotného Eminema, ktorý bez debát inšpiroval mnohých. Taký bol Michaelov prvý stret s rapom. Prešli roky a dnes tu máme jeho najnovšiu vec SLABUČKÝ KANÁL, ktorej refrén ti určite z hlavy len tak nezmizne.

Na Eminemovi si Michael frčí pochopiteľne dodnes a čo sa týka jeho počiatočných vzorov z domácej scény, spomína si na to, ako mu jeho bratranec kedysi pustil Nech ti neje*be, kultovú záležitosť legendárnej H16. K tomu patril samozrejme Kontrafakt a všetky ďalšie legendy slovenského rapu a malý Michael si bol istý, že presne tomuto hudobnému žánru sa niekedy chce venovať Aj on sám. Ale keďže bol dieťa s detským hlasom… musel počkať. A čakal do roku 2008, kedy spravil svoju úplne prvú nahrávku. V Trnave spoznal chalanov, ktorí robili rap a naučili ho nejaké tie základy, ako by vlastne ten proces rapovej tvorby mal vyzerať.

Doma si urobil svoje „detské“ štúdio a pod pseudonymom Twister začal vydávať tracky na YouTube. Vtedy to však znamenalo len pár videní a koniec.

Zhliadnutia od kamošov ti kariéru nespravia, teda jeho dni začali byť stále viac smutné. Michaelov život sa začal uberať plytkým smerom a sám seba z tej doby vidí ako hlúpeho pubertiaka bez snov a vízií. Jeho príbeh môže byť príkladom možno aj práve pre teba… životom kráčal ako zombie, pil dvojité vodky ako na bežiacom páse a psychicky sa ponáral stále do väčších kanálov. To všetko došlo až do bodu, kedy si takmer zobral život.

Ničilo ho, že ku nemu nikto nepociťoval rešpekt, nikto si nevypýtal radu či pomoc… a také veci vedia psychiku naozaj pokašľať. A keď ťa tvoje okolie berie ako človeka, čo si robí hanbu, keď si vypije, zanevrú na teba časom aj tvoji vlastní kamoši. Keď však pokus o samovraždu nevyšiel, Michael otvoril oči. A dokázal sa z toho všetkého prebrať. 

Okamžite v tej dobe prestal s pitím, nefajčí a začal makať vo fitku pod dohľadom trénera. Má čistú hlavu a cenný pocit toho, že sa konečne našiel. 

„Chlastu som sa už odvtedy nechytil, ja už dokonca ani nefajčím, makám vo fitku pod dohľadom trénera, mám totálne čistú hlavu a najlepšie na tom celom je, že konečne som sa našiel. Skladbou ,,Vždy mi malo ísť o viac“ som celú minulosť uzavrel a beriem to ako nový štart, nový život, to čo bolo bolo, aj keď vždy to v spomienkach ostane. Symbolicky som si zmenil pseudonym na Michael, chcel som dať jasne najavo aby si ma už nikto s tým človekom predtým nespájal a teraz od nuly, od malých cieľov, budujem svoj nový život. Tehlu po tehle, krok po kroku. Zlepšili sa mi vzťahy medzi ľuďmi a hlavne v rodine, čo je pre mňa asi najviac.

Čo sa týka momentálnych plánov v oblasti hudby, postavil som s mojim najlepším kamošom Gambom a kamoškou Maťou začiatkom roka 2019 štúdio v Trnave, kde okrem našich vecí nahrávam aj rôznych mladých aj starších rapperov, spevákov aj speváčky. Mám v pláne ďalšie klipy, stále to posúvať, zlepšovať, makať na sebe a hlavne byť stopercentne autentický vo všetkom čo urobím. Túto šancu už si nemienim pos*ať. Čoskoro prídu ďalšie single, klipy a určite chcem začať robiť koncerty. Drž palec. Nech sa ti darí a ďakujem ešte raz za priestor na vyjadrenie!“ Michael

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame