NewsHIP-HOP

Ďalší ročník festivalu Pohoda privíta svetoznámu jednotku britského rapu

Za posledných 5 rokov sa z neznámeho freestylera stala doslova ikona britského rapu. Jeho meno je stelesnením subžánru grime a jeho nový album HEAVY IS THE HEAD patril medzi tie najočakávanejšie projekty tohto roka. Presne tak, hovoríme o Stormzym, ktorý sa zo svojou excelentnou živou show predstaví aj priamo u nás!

Ďalší ročník festivalu Pohoda totiž bude patriť okrem iných výborných vystupujúcich aj práve jemu. Festival postupne zverejňuje mená umelcov a umelkýň, ktorí nás budú baviť svojou skvelou hudbou a je skvelé, že aj tento rok sa dostane priestor aj pre rapových fanúšikov. Prídeš si aj ty naživo pozrieť rappera, aktivistu a hlas modernej britskej generácie?

View this post on Instagram

„Ikonické.“ „Toto sa zapíše do kultúrnej histórie našej krajiny.“ „Inšpirácia.“ Takto reagovali osobnosti na vystúpenie Stormzyho na tohtoročnom Glastonbury. Ešte pred piatimi rokmi bol neznámym autorom freestyle videí na Youtube a dnes sa usmieva z obálky magazínu Time s titulkom „Lídri novej generácie“. Z minuloročných Brit Awards si odniesol ako prvý predstaviteľ žánru grime cenu za najlepší album a zvíťazil aj v kategórii spevák roka, kde za sebou nechal Eda Sheerana. O pol roka uzavrie prvý deň Pohody 2020 fantastický rapper, aktivista a hlas novej britskej generácie – Stormzy. Viac na www.pohodafestival.sk EN: “Iconic.” “It’ll go down in our country’s cultural history.” “An inspiration.” This was how important names praised Stormzy’s appearance at this year’s Glastonbury. Five years ago, he was an unknown author of freestyle videos on Youtube, and today he smiles from the cover of Time magazine headlined as “Leaders of a New Generation”. His album was the first grime release to win the Brit Awards for best album last year and he also won the Singer of the Year category, leaving Ed Sheeran behind. In a half year from now, the first day of Pohoda 2020 will be closed by a fantastic rapper, activist, and voice of the new British generation, Stormzy. More at www.pohodafestival.sk/en #stormzy #pohoda2020 #pohodafestival

A post shared by PohodaFestival (@pohodafestival) on

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame