NewsPOPROCK

Český skladateľ, spevák a herec Václav NOID Bárta vydáva tretí štúdiový album

Pod názvom Zem sa na pultoch a digitálnych službách objavuje od 6.decembra.

Hlavnou témou štúdiovej novinky Václava Noida Bártu sú živly. Tématicky na seba nadväzujúce skladby dopĺňa niekoľko bonusových piesní.  „Miluju naši planetu a albem Zem jsem chtěl upozornit na její krásy, ale také na to, že není nezničitelná.“

Bonusy sú jedinou výnimkou v autorstve. Hudbu ku všetkým skladbám napísal Václav Noid Bárta sám okrem piesne Jsem s tebou míň než bych chtěl z pera Xindla X a skladbu V zahradě getsemanské si vypožičal z muzikálu Jesus Christ Superstar, v ktorom už niekoľko sezón hraje. Texty sú z väčšej časti dielom jeho stáleho spolupracovníka, Václava Bártu st., okrem zmieňovaného Xindla X prispel jedným textom Tomáš Belko. Noid na album taktiež zaradil vôbec prvú koledu.

Václav Noid Bárta oslavuje 15 rokov na scéne a pri tej príležitosti chystá  16.decembra mimoriadny koncert vo Fóru Karlín. Zrekapitulovať jeho doterajšiu hudobnú cestu od začiatku s Dolores Clan cez muzikál až po súčasnú tvorbu mu pomôžu Marta Jandová, skupina Dymytry a sláčikové trio Inflagranti.

Václav Noid Bárta vyrastal v muzikantskej rodine, učil sa hrať na klavír, flautu a klarinet. Neskôr sa učil ako samouk na gitaru, basu a bicie. Popri vlastnej tvorbe vyvíjajúcej sa od rocku a metalu ku kvalitnému popu, sa počas rokov vypracoval na popredného muzikálového umelca.  Je takisto vyhľadávaným tvorcom klipov a krátkych filmov a jeho ParaNoid studio spolupracuje s mnohými známymi umelcami.

Komentáre

Odporúčame