Články

Koľko poslucháčov mali jednotliví interpreti za posledný rok? Podeľ sa so štatistikami a vyhraj darček!

Predpokladám, že sa už od piatka preklikáva  instagramovými storkami tvojich kamarátov, či interpretov ktorých sleduješ, ktorí si spoločne so Spotify Wrapped sumarizujú svoj rok. Teda aspoň čo sa hudby týka. Pokiaľ aj ty odberáš Spotify Premium, tieto štatistiky si môžeš pozrieť aj ty. Čo obsahujú? Všetko. Interpret, ktorého si počúval najviac, tvoje obľúbené skladby, koľko krajín si hudobne navštívil, no aj presnú minutáž, ktorú si so streamovacou službou prežilNa druhej strane sú interpreti, ktorí sa radi pochvália počtom svojich poslucháčov, času celkového počúvania, či počet krajín, v ktorých si ich niekto cez svoj Spotify zapol. My sa dnes pozrieme na niektorých našich obľúbencov, ktorí svoje zhrnutie zdieľali so svojimi fanúšikmi.

Valdo

Začneme Valdom, ktorému sa v roku 2019 darilo. Vydal album Valdo, s ktorým mu pomohli chlapci z Rapcultu. Momentálne si pre nás s Gogom pripravujú niečo veľké, no o tom potom.

Moja Reč

To, že túto legendárnu formáciu ešte niekedy uvidíme na jednom pódiu je už takmer nemožné. Počas ich nečinnosti sme sa, logicky, nedočkali žiadneho nového projektu či skladby, o čom svedčia aj ich čísla na Wrapped. Treba však podotknúť, že z diskografie dobrých chlapcov sa na Spotify objavuje len minimum.

Dara Rolins 

Dare sa darí neustále, jaj fanbase sa rozrastá neustále, a tak nás jej čísla vôbec neprekvapujú. Jej posledný projekt si taktiež môžeš zakúpiť u nás.

Dame

Prvá rapujúca polovička zoskupenia DMS vydala svoj album Selfmade ešte v roku 2017. Za posledný rok sa okrem albumu DMS objavil na niektorých hosťovačkách.

Pouličný Autor Tónov

Dameho v počte streamov predbehol aj Rytmusov zverenec P.A.T., ktorý tento rok vydal jeho album Revenant. Ďaľšia vec, ktorá Frantovi pomohla prekročiť hranicu milióna streamov je aj beef s Fobia Kidom, o ktorom si prečítaš nižšie.

Momo

Je možné, že keby sme sa týchto štatistík dočkali až o niekoľko mesiacov, Momo by sa nachádzal vyššie, pretože jeho nový album Outsider je medzi poslucháčmi len niekoľko dní.

Fobia Kid

Niekoľko hosťovačiek a séria Kultúrny Šok Fobia Kidovi stačil na to, aby sa dočkal viac ako 3.5 milióna streamov. Jeho debutový album Garáž nájdeš na našom shope. Mimochodom, je možné, že v blízkej dobe sa dočkáme jeho ďalšieho albumu.

Kontrafakt

Album Real Newz vychádza o pár dní. Potrebuješ snáď vedieť niečo viac?

Rest

Ďalší člen Ty Nikdy. Síce tento rok album nevydal, ten z minulého roka je aktuálny stále. Čas Hulit si rotuješ stále, však?

Ego

Jeden z pilierov slovenského rapu vydal jeho Precedens ešte v roku 2017. Čakali sme naň tak dlho, že sa nám nikto nemôže čudovať za to, že si ho ideme dodnes. O tom svedčia aj samotné čísla.

Separ

V tesnom závese za Egom sa umiestňuje Separ. Málokto na Slovensku má okolo seba taký dlhodobý hype, ako časť DMS. Pirát, Buldozér i Pancier sú albumy, ktoré šľapú dodnes. Pred niekoľkými mesiacmi spoločne s Damem a Smartom vydali ako DMS album MDMS. O číslach DMS si povieme o chvíľu.

Paulie Grand

Jeden z ťahúňov labelu Ty Nikdy sa môže pochváliť viac ako desiatimi miliónmi poslucháčov zo 77 krajín. K tomuto faktu určite pomohol aj jeho minuloročný album Dank.

Gleb 

To, že Gleb prekonáva na Slovensku takmer každého nie je žiadnym prekvapením.  Vďaka albumu Gauč Sorytelling získal svoju prvú platinu, ktorá bolo zároveň prvou platinou pre FCK THEM Label. Neskôr platinové označenie získal aj jeho album Lavička Pimpin.

DMS

DMS Whoooop. Čísla celého celku DMS patria k najvyšším na celej našej scéne. Veľká kvalita živých vystúpení, predaje bez ohlásenia albumu, viac ako 13 miliónov streamov. Kto im môže na Slovensku konkurovať?

Yzomandias

To, že Yzomandias dosiahol vysoké čísla neprekvapí nikoho. Viac ako 23 miliónov streamov 950 tisíc hodín počúvania sa však ešte bude navyšovať, a to vďaka jeho albumu Dobrá Duše, Srdce Ze Zlata, ktorý nájdeš tu.

Juice WRLD

Smutná správa o tom, že Juice WRLD nás navždy opustil zasiahla celý svet. Kariéru mal naštartovanú vo veľkom štýle.

Lil Pump

Kalifornský rapper v našich končinách známy najmä vďaka hitu Gucci Gang.  Tento rok vydal jeho album Harverd Dropout. Chýbalo „len“ 100 miliónov streamov a Gazzy Garcia by prekročil hranicu jednej miliardy.

Post Malone

Jeden z najžiadanejších spevákov súčasnosti si prilepšil vďaka jeho novému projektu Hollywood’s Bleeding. Čísla hovoria za všetko.

 

Súťaž 

Keďže vás máme radi, pripravili sme si pre teba súťaž, vrámci ktorej môžeš získať darčekovú poukážku, ktorú môžeš použiť na našom shope. Stačí ak pošleš screenshot času, ktorý si na streamoch strávil. Pošli nám ho do komentára k súťažnému postu, ktorý nájdeš na našom FB.

Komentáre

Odporúčame