EventySlovensko

Do Bratislavy zavítajú rapové legendy DAS EFX! Sleduj ich najslávnejšie tracky

Americké duo, ktoré ovplyvnilo mnohých rapperov, medzi nimi aj Lords of the Underground, Fu-Schnickens či Kris Kross, má na konte platinový album a spoluprácu s Ice Cube. Do Bratislavy prinesú ich najväčšie hity – Real Hip Hop, They Want EFX alebo Mic Checka, a nezabudnuteľnú energiu z Brooklynu. Užiť si ich môžete už 21. 2. v bratislavskom MMC.

Začiatkom ďalšieho roka zažije naše hlavné mesto ďalší silný rapový sviatok. Do nášho obľúbeného klubu MMC zavítajú DAS EFX a my sme sa ti preto rozhodli ich o čosi viac priblížiť, ak by si náhodou mal/-a v ich legendárnej hudbe nejaké tie medzierky. Novinkou je, že predskokanmi budú pre zmenu slovenské legendy ako Vec, Supa či Zverky. Lístky na akciu hľadaj TU. 

Debutový album DEAD SERIOUS od dvojice DAS EFX dorazil na scénu ešte v roku 1992, ale za to celé štyri roky od začiatku ich oficiálneho fungovania. Okrem jedného z ich najväčších hitov Mic Checka v sebe zároveň niesol aj silnú záležitosť They Want EFX, ktorou by sme radi otvorili náš krátky zoznam ich najväčších bangrov!

Samozrejme spomínanú vec Mic Checka nemôžeme za žiadnu cenu vynechať. Tracklist ich debutovej štúdiovky zároveň práve ona otvárala!

Duo DAS EFX sa ukázalo aj na kultovej záležitosti Check Yo Self od Ice Cubea. Tá sa nachádzala na jeho treťom sólo albume a nesk§r sme ju mohli zachytiť v remixe aj v populárnej hre GTA: San Andreas! Spomínaš si na to?!

Skladbu Real Hip-Hop sme samozrejme vynechať nemohli. Napriek tomu, že skutoční pamätníci ju musia poznať ešte dávno pred vznikom YouTubu, aj tak má klip viac než 10 miliónov views. A nie je sa ani čomu čudovať… veď ide o totálne kultovú záležitosť!

Na samotný záver si dáme druhý singel z ich druhej štúdiovky.  Track Baknaffek spolu so svojím klipom zachytáva tak ako ostatné tracky typickú atmosféru starého hip-hopu… a vyvoláva obrovskú nostalgiu. Páčil sa ti náš výber najlepších trackov dua DAS EFX alebo by ste sem dali čosi úplne iné? Podeľte sa v komentároch!

A nezabúdaj… lístky na akciu TU.

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame