NewsHIP-HOP

Ten istý singel na 7 rôznych spôsobov! Sleduj unikátny slovenský hudobný projekt

Tohtoročnú sériu featuringov s talentovanými kolegyňami zakončil raper D-Fly vo veľkom štýle. Po duetoch Ride s Carmel Paradise a Stay s Monikou Bagárovou predstavil minulý týždeň projekt Hold On, na ktorom mu hosťovali Veronika Strapková, Kristína Tran, Lea Danis i Fejbs. 

Projekt Hold On je špecifickým hudobným počinom, na slovenskej hudobnej scéne nie veľmi tradičným. Ide totiž o multisingel. Slovenský raper D-Fly (vlastným menom Denis Vlašič) vydal vlani debutový mixtapový album Child of Blood Diamonds (19. júna 2018) a ako vysvetľuje po jeho vydaní mal výrazne pozitívne reakcie z okolia a od fanúšikov na singel Hold On, ktorý na mixtape vyšiel. Rozhodol sa preto, že tento singel opráši a vymyslí mu nový špeciálny hudobný príbeh.

„Podobné multisinglové projekty sú bežné v zahraničí, to ma inšpirovalo. Spomenul som si na nedávny multisingel britského speváka a producenta Chrisa Cornera akka IAMX, ktorý vydal svoj singel Mile Deep Hollow v 7mich rôznych verziách resp. remixoch… Niečo podobné som chcel priniesť aj na našu scénu…“ vysvetľuje D-Fly. Z tohto nápadu napokon vzniklo 7 rôznych verzií singla Hold On, vydaných počas jediného týždňa od 25. novembra do 1. decembra. Postupne tak Denis vydal novú prerapovanú verziu singla, featuringy s Veronikou Strapkovou, Kristínou Tran, Leou Danis a Fejbs a tiež vlastnú akustickú prespievanú verziu piesne a napokon aj verziu, ktorú pripravili výhercovia súťaže, ktorú Denis pri tejto príležitosti vyhlásil.

„Chcel som ukázať, koľko rôznorodých podôb môže dostať jedna skladba, keď sa jej ujmú umelci z rôznych žánrov, z rôznych svetov s rôznym umeleckým cítením,“ vysvetľuje. „Bolo naozaj zaujímavé pozorovať, ako sa skladba menila, keď sa k nej pripojili rôzni hostia, z ktorých každý ju videl inak, svojimi očami. Rád by som sa touto cestou všetkým hosťom poďakoval za podporu tohto projektu. Vážim si ich čas, talent aj energiu, ktorú do toho vložili. Špeciálne poďakovanie patrí Adamovi Dilejovi, ktorý sa postaral o kompletne všetky vizuály k tomuto projektu,“ dodáva D-Fly.

D-Fly vlastným menom Denis Vlašič sa narodil 23. júna 1997 v juhoafrickej Pretórii. Od 3 rokov žije so svojimi slovenskými rodičmi v Bratislave. Vyrástol v hudobníckej rodine. V detstve sa začal venovať na profesionálnej úrovni športovej kariére a stal sa hokejistom v HOBA Bratislava a neskôr prestúpil do Slovana Bratislava. Popri športu a štúdiu na športovom gymnáziu sa od 6 rokov aktívne venoval hre na klavíri, spevu a od 13tich rokov aj písaniu vlastných textov, až sa napokon prepracoval k rapu. V roku 2018 vydal debutový album Child of the Blood Diamonds pod hlavičkou vydavateľstva Spirit Music v sprievode sólo singla Emily.

AKUSTICKÁ VERZIA

SÚŤAŽ

Komentáre

Odporúčame