NewsRnB

Speváčka LIZZO je americkou kráľovnou roku 2019! Načisto ovládla nominácie na GRAMMY

Prežíva nádherné obdobie, čo potvrdilo aj vyhlásenie nominácií na ceny Grammy. Jej meno sa na zozname kandidátov na víťazstvo objavuje hneď osemkrát!

Tohtoročné vyhlasovanie nominácií na americké výročné ceny vojde do dejín. Prvýkrát v histórii sa hneď dvaja interpréti uchádzajú o sošku v štyroch hlavných kategóriách označovaných ako Big Four, čiže Album roka, Nahrávka roka, Skladba roka a Objav roka. Lizzo sa v nich o víťazstvo pobije s Billie Eilish. Okrem toho je v hre o titul v štyroch žánrových kategóriách, čo z korpulentnej speváčky robí najúspešnejšieho umelca tohtoročného vyhlasovania. Medzi nominovanými je naviac aj producent Ricky Reed za prácu na jej skladbách Juice a Tempo. Od roku 2004, keď sa desaťkrát radoval Kanye West, je to prvýkrát, čo najväčší počet nominácií získal nováčik.

Triumf Lizzo je zaslúžený. Jej singel Truth Hurts sa tento rok hneď sedemkrát dostal na prvé miesto amerického singlového rebríčka, čím Lizzo vyrovnala rekord ustanovený pre rapovú skladbu v ženskej interpretácii. Pred ňou sa to podarilo iba dvojici Iggy Azalea a Charli XCX so skladbou Fancy.

Pripomeňme si, že Lizzo v roku 2019 vydala album Cuz I Love You a jej aktuálnym singlom je skladba Good As Hell, respektíve jej nová úprava, v ktorej hosťuje Ariana Grande.

ZDROJ: Renáta Tomášová

Komentáre

Odporúčame