NewsHIP-HOP

Konečne! Britská rapová jednotka STORMZY oznámil vydanie svojho druhého albumu

Konečne! STORMZY ohlásil vydanie druhého albumu. Platňa Heavy Is The Head vyjde 13.12.2019 a nájdete na nej aj spoločnú skladbu s Edom Sheeranom.

Britská rapová jednotka svojich priaznivcov dlho napínala. Veď singel Vossi Bop, ktorým Stormzy rozpísal novú kapitolu, vyšiel už koncom apríla. V rýchlom slede potom nasledovalo vydanie trackov CrownSounds Of The Skeng a Wiley Flow, detaily týkajúce sa očakávaného albumu však rapper naďalej tajil. Napätie jeho fanúšikov narastalo úmerne ku kvalite jednotlivých nahrávok. Hviezda štýlu grime sa s Vossi Bop dočkala svojho prvého singlového No.1, skladba v Anglicku figuruje medzi desiatimi najúspešnejšími singlami roku 2019.

Na vrchol hitparády sa Stormzy dostal opakovane tiež ako hosť v skladbe Take Me Back To London. Jedna z najvydarenejších nahrávok zo Sheeranovho albumu  No.6 Collaborations Project kraľovala päť týždňov ostrovným singlom, zároveň sa okolo nej rozvírila debata na sociálnych sieťach medzi reprezentantmi undergroundovej grime scény,  ktorí v spolupráci videli pokus Eda Sheerana parazitovať na popularite tohto žánru. Stormzy sa ryšavého speváka v diskusii zastal.

Okrem Sheerana sa na albume Heavy Is The Head objavujú ďalší hostia ako napr. africká kométa Burna Boy, Stormzyho grime kolegovia Headie One a Aitch alebo americká speváčka H.E.R.

ZDROJ: Renáta Tomášová

Komentáre

Odporúčame