NewsFUNK

Československá kapela Ending sa hlási o slovo s upútavkou na debutové EP

Po dvoch DIY singloch prichádza spolupráca s pražským štúdiom z Hybernskej, Mr. Wombat. Zatiaľ čo prvé dva single Something a Bear Hunting Armor zaradili Ending žánrovo ku klasickému indie, novinkou sa formácia vydáva do v česko-slovenskom priestore takmer nepreskúmaných vôd indie funku.

Produkčne úvodný singel aj celé EP zaisťuje Vojtěch Zavadil zo štúdia Mr. Wombat. Tento music house na seba upozornil napríklad zdarilými live sessions (určite bude zaujímať fanúšikov slovenských In Between Books Sessions), v ktorých už stihli vystúpiť mená ako Branko’s Bridge alebo I Love You Honey Bunny. O mastering novinky sa postaral Filip Gemroth (Nahrávací studio Psáry), s ktorým už kapela spolupracovala na predchádzajúcom single Bear Hunting Armor.

Minimalistický klip doplňujúci sviežu nahrávku režíroval gitarista Dejv Procházka, kameru obstaral fotograf Ondřej Skořepa a jednoduchú, ale fuknčnú vizuálnu zložku potom ručne dokreslila
designérka Barbora Markovová. Celé EP vyjde v januári 2020. Sympatickou čtveřici si můžete naživo poslechnout za necelý měsíc v pražském Rock Café.

Komentáre

Odporúčame