NewsHIP-HOP

PASTOR je na neskutočnej párty, KILDO sa stal Hannibalom a CALIN zbiera svoje jazvy

Daj FOLLOW na náš exkluzívny SPOTIFY PLAYLIST a neujdú ti žiadne domáce rapové novinky!

Po malej pauze pokračujeme s našou (ne)pravidelnou rubrikou, v ktorej si zhŕňame domáce hip-hopové novinky za uplynulý týždeň. Dnes tu máme opäť tradične 4 veci, za to spravodlivo rozdelené na Slovensko a Čechy. Poďme teda na to, čo povieš?

Tento náš zoznam by som rád otvoril čímsi, čo je skutočne nadčasové a treba uznať, že takýto zvuk u nás nemá asi nikto. Kildo sa každým ďalším trackom snaží posúvať a posúva tak aj novú školu domáceho rapu. Do hudby tradične od Renomeho sa tentokrát predstavil s novinkou HANNIBAL, ktorá ti dosť možno dnes nedovolí späť… ochutnaj tento newschool!

Bolesť, neistota? Jeden z najvýraznejších českých hráčov, Calin, sa pred pár dňami predstavil so svojím najnovším singlom, ktorý ťa bez debát chytí za srdce. Je totiž opäť raz nabitý emóciami z pohľadu človeka, ktorý sa musel byť za svoj vlastný pôvod. Celkovú atmosféru perfektne dopĺňa príbehový čierno-biely videoklip. Svoju lásku prosí Calin o súcit, ale popritom nezabúda na svojich bratov z ulice…

Aby sme sa však neutápali dnes iba v toľkej temnote, dáme si aj čosi pozitívneho! Svoju novú skladbu vypustila von aj očarujúca Dominika Mirgová, ktorá si ako rapového hosťa zavolala svojho kamoša, ktorým je starý známy ADiss. Spoločne dali dohromady track JINGJANG, ktorý dostal skutočne príjemný videoklip. V ňom máme možnosť nájsť viaceré známe herecké tváre… od tých najmenších hviezd zo seriálu oteckovia, až po obľúbených hercov ako Pavol Topošský, či Maria Breiner, známa z videí Zrebného&Frlajsa.

Druhou skladbou za našich západných susedov je vec BEREM FĽAŠKY od Pastora, ktorá vyšla von spolu s klipom. Track je z jeho chystaného sólo albumu TRAPSPORT a na feate sa ukázal samozrejme sám Sergei. Okrem tejto veci nás však Pastor neskôr potešil aj skladbou HURIKÁN, ktorá je dostupná na všetkých streamoch.

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame