NewsHIP-HOP

Povedal, že končí, ale zrazu ALE NE! Predobjednaj si aj ty nový Kaliho album

Nejdeme sa ani baviť o tom, že Kali je momentálne až na tej samotnej špičke slovenského rapu. Hoci sám svoju hudbu už veľmi ako striktný hip-hop neoznačuje, jeho verní fanúšikovia si ho idú stále viac a viac, čo bolo aj jedným z dôvodov toho, prečo vlastne nakoniec už druhýkrát odvolal svoje vyhlásenia o konci kariéry.

Prvé také narážky sme mali možnosť počuť ešte s vydaním albumu KONIEC JE NOVÝ ZAČIATOK v roku 2012. Vtedy však jeho kariéra dostala nový štart a Kali za zvyšné roky vystrelil do extrémnych výšok. Teraz je tu rok 2019 a po jeho druhom zvažovanom konci kariéry sme sa dočkali nového albumu! Prečo je tomu vlastne tak?

„Povedal, že končí a zrazu ALE NE.“

Vyhlásenie dal v takom štádiu svojej tvorby, kedy mu to pomaly, ale isto, prestávalo písať a začal pociťovať obrovský tlak, únavu a všetko naokolo toho, čo mu kariéra na vrchole slovenskému rapu priniesla popri tej sláve a úspechu. Zlom však nastal, kedy sa jeho rodinný život vyvinul do ďalšieho levelu, z očakávaného dieťatka sa narodila malá Nelka a Kali si povedal, že to ešte chvíľu potiahne. A tak ako odmenu pre verných fans uvaril svoj desiaty štúdiový album.

Nový Kaliho album s názvom ALE NE si vieš predobjednať na našom shope

Na ňom podľa jeho vlastných slov nešiel vôbec za nejakým posúvaním hraníc alebo čomsi podobnom. S hudbou sa už iba baví, a preto by sme sa v trackliste zloženom z 15tich trackov, mali dočkať opäť raz pestrého výberu hudieb, pod ktorými sa už tradične podpísali mená ako Peter Pann, Baret alebo Hoodini. Okrem titulnej veci ALE NE a spolupráce AJ TY so Simou vyšiel posledne track Môžeš v produkcii práve od Bareta. Práve táto skladba je ukážkou toho, že Kali sa na nič nehrá a nebojí sa zarapovať si aj do reggae. Z hostí sa okrem Simy na albume ukázali aj mená ako Terapia, Claudia, Slipo, Laura Weng, Veronika Strapková, Nikolaj Nikitin alebo Peťo Bulík.

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame