KLIPHIP-HOP

Nová doba necení myšlienky v textoch. Toto je rap, ktorý NEZAPADÁ DO VZORCA!

My v Ruka Hore často dávame priestor rapovým talentom, ktorí nás zaujmú či už prejavom alebo myšlienkami. Práve preto sa na našom webe z času na čas objaví možno neznáma tvár, ktorá však časom bude určite známa aj tebe. A pýtaš sa, že koho tu máme dnes?

Dnes má svoj priestor u nás rodák z Rimavskej Soboty, ktorý vystupuje pod rapovým pseudonymom Kuky893. Už celé roky žije v Prahe, kam sa presťahoval za účelom toho, aby mohol naplno rozvíjať svoj potenciál.

Kuky sa rapu venuje už od svojich 17-tich rokov, ale až posledný rok sa rozhodol konečna naplno vystúpiť z tieňa na svetlo. Tento krok sa niesol v znamení jeho debutového EP RAPJ … čo v samotnom preklade znamená „rap, ako ho poznám ja“. EP-ečko vyšlo von vo februári tohto roku a je voľne dostupné na všetkých streamovacích službách. Rovnako tak bude na všetkých streamoch už čoskoro dostupný i nový singel, ktorému sa presne dnes chcem povenovať!

„Moje tracky mali vždy message a dušu a verím, že tieto vlastnosti nechýbajú ani v tomto. Track má osobitý vibe, ktorý sa dá vidieť z viacerých uhlov pohľadu. Rapujem v ňom ironicky o tom, že viac už nechcem byť real a robiť tracky, ktoré majú výpovednú hodnotu. Pretože v dnešnej dobe sa uý viac takéto veci veľmi necenia.“ Kuky893

Kukyho nová vec nesie spomínaný názov NECHCEM BYŤ REAL a je hlavne o tom, ako sa dnes už necení osobitosť a vlastný názor. Každý chce byť rovnaký ako ostatní… a tak všetci znejú v konečnom výsledku rovnako. Kuky sa snaží mať vlastný flow, vlastný zvuk a samozrejme i vlastných ľudí.

Na samotnom tracku sa podieľalo viac ľudí z rôznych kútov sveta. Nahrávalo sa u Tomáša Sochůrka v Prahe, ale o master a mix sa postaral 2probeats z Rumunska. Hudobný podklad veci NECHCEM BYŤ REAL je dokonca spoza veľkej mláky od producenta menom Cobra. Vydarený temne ladený videoklip si na starosti zobral šikovný český kameraman Matej Csiba.

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame