NewsHIP-HOPRozhovory

MINITALK #11 Gamba – Na Slovensku to ale chodí tak, že keď spíš, ľudia prestanú mať záujem, okrem skalných fans

ČO SA DOZVIEŠ V ROZHOVORE

– PREČO JE GAMBA, GAMBA

– DOVOD JEHO PAUZY V HUDBE A AKO JU HODNOTÍ PO ČASE

– NOVÝ ALBUM Z POPOLA A PRACHU, VIAC INFO

– AKÝ MÁ POHĽAD NA TZV. „NOVÝCH a MLADÝCH“ RAPPEROV

– GAMBOVE TRACKY A KLIPY Z NOVÉHO ALBUMU

Gamba čau, hneď na začiatok by som sa ťa spýtal ako sa máš, aké zažívaš obdobie a tiež lebo mi nedá, čo tvoje meno Gamba? ako to prosím ťa vzniklo? 😀 

Sevas kámo, ale tak v rámci normy, nejaké povinnosti, nejaké makačky, nejaké radosti.. Meno Gamba vzniklo, keď som raz na bytovej žúrke rapoval 4 hodiny bez prestávky, že sa mi Gamba nezastavila. A nick „bravčový hlas“ mi dali fellaz, keď som raz v Senci odkoncertoval s chrípkou a bez hlasu. Kamoš mi povedal, že som mal počas chrípky úplne bravčový hlas.

Keď sa pozriem do tvojej minulosti v rámci hudby, tak mi ihneď napadne tvoj hit ODDYCH, ktorý má na Youtube do dnes 9mil. views. Mal si svojho času slušné views, čo znamená, že tvoja hudba si našla celkom slušnú cieľovú skupinu. Prečo potom nastala po nejakom čase tvoja odmlka v hudbe?

Dva roky som mal pauzu. Po tour a behačkách po koncertoch, ktoré trvali nonstop tri roky, som sa cítil psychicky dosť vyčerpaný, neskôr aj fyzicky. Do toho došla svadba a budovanie zázemia. Nebolo to jednoduché, ale dnes je všetko v poriadku. Všetko sa pre niečo deje, že ?

Hodnotíš s odstupom času svoju „pauzu“ ako dobrý krok? Alebo sa na to vôbec tak nepozeráš nejak porovnávaním, ale berieš si z toho skôr hlavne plusy, ktoré ti to dalo?

Dobrá otázka. Pauza prospela mne samému, to je jasné. Oddych je to čo mi trééba :D. Na Slovensku to ale chodí tak, že keď spíš, ľudia prestanú mať záujem, okrem skalných fans. Teraz to určite pociťujem. Aj keď čísla moc neriešim, všímam si ich, v dnešnej dobe je to podľa mňa celkom smerodajný údaj. Nemáš čísla, neni hype, nejsu koncerty.

Keď si vydal track ODDYCH, predpokladám že to bol celkom rozbíjačkový track pre kluby.. Malo to veľký hype vo svojom čase. Čo to znamenalo pre teba, čo to zmenilo u teba v živote, či súkromnom, alebo hudobnom?

Keď sme so SEKIM nahrali Oddych, nemali sme ani len potuchy, ako toto dopadne… Lenže on vtedy býval v Rusku, tak som mu navrhol, či tu skladbu môžem vydať na svojom, vtedy chystanom albume. Súhlasil. Začalo to mať dobrý hype, zrazu aj čísla a potom to už išlo samé. Boli sme všetci radi. Koľkokrát som mu písal, nech dôjde z Ruska a nech ideme spolu koncertovať…. fu… veľa. Bol som na všetko sám, ľudia si to nakoniec spojili somnou. Doteraz dostávam od fans videá do Messengeru a na Instagram, ako tancujú na Oddych a podobne. Furt si to idú. Hovada 😀

Momentálne si už informoval a spustil predaj svojho nového albumu Z POPOLA A PRACHU. Videl som aj tvoje nové videoklipy k trackom z albumu. Vycítil som z nich však už iný „mood“ a inú atmosféru, ako tú, ktorú si trackom dával v predošlom období cca 7 rokov späť, bola skôr klubová by som povedal. Znamená to, že tvoj album môžeme očakávať v takejto podobe? Alebo ako by si svoj album popísal ty?

Album je boombapový. Stali sa za posledné dva roky určité veci, situácie, životné momenty, ktoré podnietili vznik tohto albumu, tém, spracovania textov a výber hudieb. Album je výpoveď blízkeho obdobia mojho života.

Môžeš prezradiť o albume niečo viac? Napríklad minutáž, počet trackov, hostia alebo úplne sólo? 🙂

Je tam 10 vecí, rôznorodé témy, hostia napr. Boki, Šmolo, David Key na refrénoch.

Máš už nejaké oficiálne termíny koncertov alebo je to ešte v štádiu riešenia?

Koncerty sú zatiaľ v štádiu riešenia, keď bude niečo potvrdené, sociálne siete to istia.

Akú hudbu počúvaš posledné mesiace, akú hudbu si nasával a zároveň sa možno inšpiroval, počas tvorby tvojho albumu?

Najväčšia haluz na tom je to, že keď som písal veci tak som počúval iba beaty. Vtedy inú hudbu nemám čas počúvať. Sústredím sa na beaty a texty.

Sleduješ dianie a tvorbu scény na SR/ČR ?? Ideš si vyslovene niektorých interpretov? Albumy? Tracky? A čo celkovo hovoríš na zmenu rapovej hudby za posedných 7,8 rokov? Ako to vnímaš ty?

Dianie a tvorbu okrajovo, z FB a Instagramu. Idem si Ektora, Strapa, Moma, zo zahraničia 2Pac a podobné šmakocinky starších dátumov. Zmena rapovej scény ? Nooo ja si nejdem trapové
veci a ukričané slohy mladých rapperov, ktorí sa v klipoch vykrúcajú…. to pre mňa nemá hodnotu a ani význam. Absolútne.

Ďakujem ti za tvoj čas pre rozhovor, kľudne nechaj ešte nejaký odkaz pre fanúšikov na záver :).

Ja díky tebe za rozhovor, pozdravujem team RukaHore, díky ľudom, ktorí si album vypočuli, vypočujú a podporia. Z popola a prachu bejbe.

 

INSTAGRAM: Gamba_gambic

YOUTUBE: Gamba 1BRAVCOVYHLAS1

 

AUTOR ČLÁNKU: @palobalko

Komentáre

Odporúčame