NewsHIP-HOP

Z rapu do náboženských gospelov. Kanye West vydal očakávaný album Jesus Is King

To na čo sme všetci čakali s ohromnými očakávaniami je konečne tu. Celý svet bol extrémne napätý (trošku overhype) z toho, že čo si pre nás Kanye West pripraví na svojom deviatom štúdiovom albume. Jeho vydanie bolo oznámené jeho milovanou Kim a my máme konečne možnosť vypočuť si spojenie rapu s gospelom.

Po jeho minuloročnom projekte „ye“ tu máme posun do úplne novej sféry jeho hudobnej tvorby. Podľa jeho vlastných slov sa chce posúvať stále ďalej, preto často vyjdu von informácie o tom, čo Kanye zase mení. Najnovšie vraj podľa slov jeho pastora chce skončiť s rapovou muzikou ako takou, pretože podľa neho ide o prejav diabla, ktorý ho tak zatiahol do svojich pazúrov.

11 trackov albumu JESUS IS KING

Nižšie som ti sem hodil trailer… pretože album JESUS IS KING vyšiel von aj v kombinácii s rovnomenným IMAX filmom, ktorý bol natáčaný v Arizone. Toho sa však (žiaľ) u nás asi tak skoro (ak vôbec) nedočkáme. Čo tento film zobrazuje? Po tom, ako sa Kanye predstavil svetu s tým, že ide vo veľkom prezentovať kresťanstvo, začal organizovať aj takzvané Sunday Services, kde sa snaží spájať ľudí s takýmito spoločnými myšlienkami. Práve z prostredia arizonskej púšte si môžeš vychutnať v spomínanom filme. Ak sa dostane k voľnej dostupnosti aj pre nás…

Minulý rok sa na albume „ye“ prezentoval ako superhrdina, teraz je z neho pokojný kresťan odhodlaný šíriť lásku a vieru do sveta. Dosť pekne o tom celom svojom vývine porozprával Jimmymu Kimmelovi a môžeš na ňom vidieť, že tieto veci naozaj cíti. Za to však za myšlienku určite stojí aj to… že vďačnosť Bohu a celá táto spiritualita sa ľahko ukazuje z jeho postavenia. Keď jeho zarobené peniaze neminú ani jeho vnúčatá a okrem muziky a „filozofovania“ sa nemá veľmi čím trápiť.

K albumu JESUS IS KING sa však svet dočká aj oficiálneho tour. Zatiaľ sa však presne nevie, že čo a kedy, ale je to určite v plánoch a malo by to byť podľa jeho slov zase čosi iné, tak sa nechajme prekvapiť!

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame