HIP-HOPRnBRozhovory

MINITALK #9 Alan Murin – V Londýne momentálne študujem hudobnú produkciu a zvukové inžinierstvo

ČO SA DOZVIEŠ V ROZHOVORE

– AKOU HUDBOU NÁS BUDE KŔMIŤ MLADÉ, NOVÉ MENO

– ONLINE TRACKY ALANA MURINA

– POD AKÝM MENOM SA PREZENTOVAL V MINULOSTI, VIAC O TRUESELF RECORDS

– AKO NA JEHO TVORBU REAGUJE RODINA, RODIČIA A ČO KONCERTY?

– V ČOM HO OVPLYVNIL KONTRAFAKT

– BLIŽŠIE INFORMÁCIE O MNOHO NOVÝCH PRIPRAVOVANÝCH TRACKOCH

Ahoj Alan, ako sa máš? Na tvojom Instagrame som videl, že si nedávno vycestoval niekde do zahraničia, myslím že Londýn?

Ahoj Palo, mám sa bombasticky, ďakujem za opýtanie. Správne, v Londýne momentálne študujem hudobnú produkciu a zvukové inžinierstvo. Popri kariére na Slovensku sa snažím budovať aj svoju banku vedomostí a veľmi ma to baví. K dokonalosti mi chýba už len to, aby dával Redbull skutočné krídla.

Poslednú dobu je okolo teba čoraz väčší hype, aspoň ja to tak vnímam a určite nie len ja. Hlavne teda v rôznych druhoch médií, medzi fanúšikmi, ktorí ti zároveň neustále pribúdajú, čo ti aj prajem. Každopádne si však stále mladý chalan a ešte nemusíš byť mnohým ľuďom v povedomí. Prezraď teda niečo o sebe, napríklad vek, aké žánre, či subžánre môžeme očakávať z tvojej tvorby atď. 🙂

Ďakujem Ti. Samozrejme ďakujem aj každému kto ma podporuje, veľmi veľa to pre mňa znamená. Mám 20 rokov (23.10 mám 21 tak záleží na tom kedy bude článok vonku 😀 ) a pochádzam z Bratislavy. Venujem sa žánru New Pop, ktorý je skvelý najmä pre svoju flexibilitu. To znamená, že odomňa môžete očakávať naozaj pestrú škálu hudobných prvkov z rôznych žánrov ako Hip Hop, RnB, Dubstep, Soul, Rock, House, Dancehall atď…

Tvoj artist pseudonym „Alan Murin“ je predpokladám pravdepodobne aj tvoje reálne meno však? Mohli ťa fanúšikovia spoznať aj pod nejakým iným menom, či kapelou, skupinou z minulosti? Môžeš priblížiť aj tvoje začiatky? Tvoju hudobnú jar? 😀

Áno je to moje občianske meno. Hudbe som sa aktívne začal venovať asi v 15tich, aj keď ani z ďaleka nie tak intenzívne ako teraz. S kamarátom sme si písali rôzne texty, či už v slovenčine alebo angličtine, potom sme si ich nahrali na mobil a následne vymieňali nahrávky. Vtedy som sa volal anglickým menom “Sane”. Veľmi sa mi páčil význam tohto slova a tak isto jeho znenie. Keď ma však na jednom vystúpení uvideli ako “saŇe”, pochopil som, že to meno nebude mať pre mňa budúcnosť. Všetky skladby, ktoré som vydal pod týmto menom sú dnes nedostupné a má ich len pár ľudí. Možno raz znova uzrú svetlo sveta vo forme milej spomienky pre mojich najvernejších. Dnes vystupujem pod svojim občianskym menom s malým rozdielom, zobral som si dĺžeň z “Murín”. Toto meno je lepšie z praktických dôvodov a tak isto to lepšie zapadá do vízie TRUESELF RECORDS, ktorej súčasťou je byť sám sebou.

V rámci tvojej rodiny si jedinec, ktorý sa venuje hudbe, alebo ešte niekto? 

V mojej rodine má v profesionálnom živote k umeniu najbližšie sestra, ktorá robí interiérový dizajn. K hudbe sme sa ani nepriblížili. Hľadať si cestu preto nebolo najjednoduchšie, ale o to viac si vážim ľudí, ktorých som na nej stretol a ešte viac tých, s ktorými dnes spolupracujem.

Čo hovoria, ako reagujú rodičia na tvoju hudbu? Boli už na tvojom koncerte?

Zo začiatku boli skeptický ale myslím, že teraz sú radi že robím to, čo robím. Pokiaľ viem, tvorba sa im našťastie páči. Najvtipnejšie je, keď za mnou príde Mama s nejakou cudzou pesničkou a povie; “keď niečo takéto spravíš prestanem sa s tebou baviť”. Všeobecne je pre mňa dôležité, aby sa moja tvorba páčila mojim blízkym. Možno práve preto som ich poprosil, aby sa nezúčastňovali mojich prvých vystúpení. To najbližšie vystúpenie bude už 21.11 v ateliéri Babylon a teraz už samozrejme dúfam, že ma tam dôjdu podporiť.

Teraz si skús pospomínať do svojho detstva, ktorí interpreti, skupiny, albumy ťa zoznámili s hudbou prvý krát tak, že ťa začala hudba zaujímať a začal si ju počúvať, sledovať. Tiež môžeš prezradiť čo počúvaš dnes. 🙂

Za svoj krátky život som si prešiel naozaj rôznymi fázami ako rock, reggae, hip-hop atď. Možno by bolo jednoduchšie povedať, že moju priazeň si slovenský hip-hop získal najmä vďaka Kontrafaktu. V pracovnom móde sa snažím počúvať všetko čo môžem, aby som sa vedel neustále inšpirovať rôznymi hudobnými zákutiami. Tak isto je to dôležité aj pre moje štúdium. Najradšej však počúvam hip-hop, RnB a Soul. Momentálne sa teším sa na nový KF album.

Ak mám povedať za seba, prvý krát som ťa počul v tracku „Vypínam“, ktorý ma naozaj bavil, teraz vidím na stremovacích službách už aj projekty, zrejme EP pod názvami „15 23“ a „23 10“. Prečo si zvolil takéto pomenovania a čo tie čísla znamenajú?

15 23 je čas môjho narodenia. Po tom, čo som sa rozhodol pokračovať so svojim občianskym menom, to malo predstavovať znovuzrodenie. 23 10 je deň môjho narodenia. Nechám vás hádať názov posledného EP, ktoré koncom Novembra vyplní trilógiu, ktorá bude dostupná na CD.

Môžeš prezradiť okolo albumu aj nejaké väčšie detaily? okolnosti? napríklad hostia, počet trackov?

Ako som spomínal, koncom Novembra bude vonku ďalšie EP, ktoré bude spravené trošku výnimočnejšie ako tie doterajšie. Okrem toho by som bol rád, keby ste sa nechali prekvapiť.

V rámci tvojej tvorby, sú texty písané predpokladám tebou a čo hudba? tvoríš si aj beaty? považuješ sa za producenta? beatmakera? alebo sa vyslovene sústredíš momentálne len na prácu za mikrofónom?

V dnešnom svete musí byť človek veľmi flexibilný a veľakrát je vyžadované, aby zastával rôzne funkcie. Texty tvorím sám, podieľam sa aj na produkcii a postprodukcii, inak by moje štúdium nemalo význam. Považujem sa skorej za týpka, ktorý hrá hru, inak hra obohrá mňa 😀 .

Ako viem, tak si členom labelu TRUESELF RECORDS. Si vyslovene ich členom, alebo aj spoluzakladateľom? Čo viac môžeš o TRUESELF povedať?

Áno správne, som členom a tak isto jeden zo spoluzakladateľov. Sme partia ľudí, ktorá sa perfektne dopĺňa ako profesionálne, tak na kamarátskej úrovni.

Alan, ďakujem ti za tvoj čas a možnosť spraviť s tebou rozhovor, dozvedieť sa o tebe viac zaujímavostí pre fanúšikov atď. Prajem ti veľa šťastia, úspechov a na záver môžeš zanechať odkaz, čokoľvek pre fans 🙂 .

Ďakujem aj ja tebe. Chcel by som sa ešte raz poďakovať každému kto má podporuje a dúfam že sa všetci vidíme už 21.11.

 

INSTAGRAM: AlanMurin

YOUTUBE: Alan Murin

FACEBOOK: Murin Alan

 

AUTOR ČLÁNKU: @palobalko

Komentáre

Odporúčame