KLIPPOP

SuperStar Tereza Mašková predstavuje hitový singel O nás dvou. Novinku pre ňu napísali No Name!

Aktuálna držiteľka titulu Československá SuperStar Tereza Mašková predstavuje svoj druhý tohtoročný singel. Jej novinka O nás dvou vám po vypočutí bude znieť v hlave ešte poriadne dlho. Niet divu – singel totiž pre Terezu zložila a nahrala úspešná skupina No Name, ktorá má „na svedomí“ nejeden hit…

Tereza Mašková: „Chcelo sa mi plakať aj sa smiať – tá pieseň presne vystihovala to, čo som vtedy prežívala!“ „Jedného dňa ma navštívili počas skúšok v divadle Igor Timko a Zoli Sallai z No Name s tým, že napísali novú pesničku, a boli by radi, keby som ju naspievala ja. Hneď mi ju pustili, ja som ju okamžite prijala a spolupráca bola na svete – celé sa to udialo neskutočne rýchlo,“ opisuje Tereza Mašková zrod svojho najnovšieho singla, ktorý je dielom dvoch členov úspešnej slovenskej skupiny No Name. „Keď mi ju pustili, nevedela som, čo povedať… Chcelo sa mi plakať aj sa smiať, pretože tá pieseň presne vystihovala to, čo som vtedy prežívala – strach z lásky, zmätenosť a zamilovanosť,“ dodáva Tereza o chytľavej balade, ktorú jej No Name predstavili už aj s textom z pera herečky Jany Kolesárovej.

„Terezke sme to dopoludnia pustili a v ten istý deň to naspievala s takou ľahkosťou a gráciou, že sa nebavíme o naspievaní songu, ale o vdýchnutí života pesničke “O nás dvou”….“ hodnotí
vydarený a rýchly proces spolupráce i Terezinu interpretáciu pesničky frontman skupiny No Name Igor Timko. Zároveň prezrádza, že v ten istý deň, kedy Tereza počula v divadle skladbu prvýkrát, sa spoločne vybrali do štúdia a naspievali prvé demo singla. „Každé slovo nabralo silu, významy začali do seba zapadať. Tereza je veľká speváčka, ktorá má dar, hlasom zhmotňovať emócie a vytvárať príbehy. Terezka skladbu nielen naspievala – ona jej vdýchla život,“ dodáva.

Onedlho na to pricestovali Igor aj Zoli do Terezinho domovského nahrávacieho štúdia Creative Music House v Bratislave, aby skladbu dokončili. Na finálnej podobe a produkcii piesne
spolupracovali s Tereziným manažérom, hudobným producentom Oliverom Žilákom. „Som veľmi rada, že som mala možnosť spoznať Igora a Zoliho,“ hovorí s úctou Tereza na margo spolupráce s dnes už legendárnymi No Name. „To, že sú skvelí muzikanti všetci vieme, ale predovšetkým sú to veľmi srdeční a dobrí ľudia. Vážim si ich ako muzikantov a najmä ako ľudí,“ odkazuje Tereza. Aké posolstvo si nájdu jej fanúšikovia v najnovšej skladbe? „O nás dvou je pieseň o láske a o úskaliach, ktoré láska často prináša. Každý lásku vnímame inak, na základe našich skúseností. Pieseň dáva priestor premýšľať o tom, z čoho máme v láske strach a naopak, čo nás v nej motivuje,” objasňuje.

Rok 2020 prinesie dlhoočakávaný debutový album 

O nás dvou je dielom slovenského tímu nielen po stránke hudobnej a produkčnej ale tiež vizuálnej. Videoklip k piesni totiž Tereza zverila spoločnosti Imagine Visions na čele s režisérom Mariánom Martausom, ktorí sú podpísaní tiež pod megaúspešným videoklipom k hitu Dary Rolins a Tomiho Popoviča Nebo peklo raj. Videoklip sa natáčal v závere leta v Prešove a Tereza sa počas nakrúcania kvôli dychberúcim záberom podujala na kúpanie v iba 10-stupňovej vode, čo bolo podľa jej slov jediným náročným okamihom celej výroby, ktorá inak prebehla veľmi príjemne.
Ako Tereza na záver dodáva po vydaní singla O nás dvou plánuje pomedzi koncerty tráviť maximum času v štúdiu, pretože na jar 2020 chce svojim fanúšikom priniesť dlhoočakávaný debutový album.

 

Komentáre

Odporúčame