HIP-HOPPlaylisty

Najväčší doktor starého gangsta rapu? Počúvaj playlist by DR.DRE

Daj FOLLOW na náš unikátny SPOTIFY playlist tých najväčších bangrov legendárneho WESTCOASTU

Dajme si na stred týždňa poriadnu dávku nostalgie, čo ty na to? Zvykli sme si posúvať ti pravidelne nielen novodobé hudobné playlisty, ale radi sa vraciame aj k tým starým poriadnym rapovým záležitostiam. V našej rubrik tých najväčších bangrov westcoastu dnes pokračujeme so samotným pánom doktorom!

Dnes sa teda povenujeme pánovi menom Dr.Dre. Po prvotnej epizóde tejto rubriky, kde sa hlavnou postavou stal Snoop Dogg, je takýto postup celkom logickým. A logické je aj to, že začneme vychytávkami zo zlatých časov černošského rapu. Takto sa robili klipy desiatky rokov späť… krásne černošky, bandy ľudí na uliciach a vypimpované staré autá. Precíť to!

V našom playliste na Spotify sme pre teba vybrali hlavne tie novšie záležitosti, pretože pán doktor svoje staré sólo veci na tento stream nenahral. Vynahradia ti to však čerstvejšie záležitosti ako I NEED A DOCTOR, KUSH alebo prevažná väčšina skladieb z úspešného albumu 2001, kde sme dostali hity ako STILL D.R.E., WHAT´S THE DIFFERENCE … alebo samozrejme samotná veľká a legendárna skladba THE NEXT EPISODE.

Spomínaný album 2001 bol pre doktora skutočne obrovským projektom. Aj megaúspech spomínanej spolupráce so Snoop Doggom, NAte Doggom a Kuruptom vyplynul úspech následného UP IN SMOKE TOUR, ktoré v roku 2000 dosiahlo extrémnu návštevnosť. Ak by bola náhodou nejaká nejasnosť… Druhé sólo Dr.Dre – 2001 vyšlo v roku 1999. Z tohoto sa nám občas zvykne trošku pomotať hlavina, haha.

Skladby Dr.Dreho, ktoré sa stali legendárnymi, by sme mohli menovať asi donekonečna. Ten najväčší výber sme pre teba hodili do spomínaného Spotify playlistu ale tento krátky článoček by sme mali zakončiť nejako so štýlom, čo povieš? Keď v roku 1992 Dr.Dre objavil Snoop Dogga, začala sa tým siahodlhá história ich spoločných vecí. Snoop sa ukázal už priamo na Dreho debute THE CHRONIC a odvtedy nám spoločne nahrali skutočne obrovské množstvo trackov, z ktorých je však len zopár zásadných. Dajme si na záver nostalgické NUTHIN´ BUT A G THANG…

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame