NewsPOP

Slovenka BASTIEN: Nie som len speváčka, ale aj showmanka!

Bastien je Slovenka, ktorá aktuálne vydala po 2 rokoch pôsobenia na scéne svoj prvý album. Speváčka vlastným menom Jana Šimurdová, pochádzajúca z Kysúc, vyštudovala medicínu a potom sa naplno vrhla do hudobného priemyslu. Speváčka rada prezentuje, že “medicína bola cestou k hudbe.”

“Bez medicíny by som si nemohla dovoliť všetku tú parádu okolo seba. Dnes môžem slobodne tvoriť a venovať sa hudbe na 100%. ”

Medzi jej hlavné hudobné úspechy patrí zmluva s BMI (americká hudobná spoločnosť), vokály pre Luciu Bílu, štúdium populárneho spevu v Čechách, a skladateľské vedenie u Petra Harazina, ktorý napísal napr. pieseň pre Karla Gotta a jeho dcéru “Srdce Nehasnou”. Album Your Lady je napísaný v angličtine. Žánrovo balancuje medzi elektronickým pop music a rapom. Na albume nájdeš 8 skladieb, ktoré hovoria o láske a zlomenom srdci. V skratke album plný “love songs”, na ktoré si poriadne zaskáčeš pod pódiom, alebo vypeckuješ v aute. Speváčkinou základňou je Ostrava, kde po doštudovaní ostala žiť.

Album pokrstila so svojimi fanúšikmi práve tam. Jej 15 členný team, kapela, tanečníci, vokalistky a  ostatní, na show pracovali pol roka a predviedli nie len neskutočný výkon, ale tiež pridali tanečný súboj, bubenícku show a kúsok torty pre každého.

Som neskutočné, až pyšná na svojich ľudí, aké predstavenie sme dali. Toľko storýčok a nastavených telefónom proti stage som ešte nevidela. Ľudia boli nadšení a potlesk nechcel ustať. Kto si môže pozrieť aftermovie, tak nech neváha. Dodnes žijem atmosférou. A ďakujem aj fanúšikom, ktorí na plné hrdlo spievali naše piesne. Viem, že mnohí neradi dávajú šancu novým umelcom, lebo všeobecne platí, že každý “ je len ďalším priemerným snaživcom, čo chce uspieť”, aj my mame kvôli tomu množstvo haters a mnohí neprišli ani na koncert, aj keď lístok mali v ruke. Preto si nesmierne vážime, aký dav ľudí tam bol. A preto s pokorou ďakujem za mňa aj za celý team.”

Album YOUR LADY spoločne s merchom nájdeš na našom shope

„Každý spevák má svoje “ po prvé” a pre mňa to bolo 7.9.2019. Kedy som počula dav spievať piesne, ktoré kedysi ležali v šuflíku a ja som len snívala o tomto momente. Bolo to naplňujúce a som odhodlaná pracovať a skladať ďalej.” Krstným otcom, Your Lady, je vážený český moderátor, a ako Bastienka hovorí jej “showbiznisový otec” Lumír Mořkovský.

“Lumíra si neskutočne vážim. Je to človek, ktorý ma ako riaditeľ najpočúvanejšieho rádia na Morave prijal rovno do prime time,viedol, koučoval a tiež povzbudzoval v dokončení vzdelania, s ktorým som trošku dosť bojovala. A ako čerešničku na torte pridám, aj ma z rádia vyhodil. Aby sme spoločne mohli pokrstiť toto dlho-odkladané dielo.”

Aktuálne Bastien pracuje na ďalších videoklipoch k albumu, na termínoch koncertov. “Máme natočené len dva videoklipy, k “For you” a k “I’m your Doctor”, kde musím vyzdvihnúť prácu práve Slovákov. Spolupracujem aktuálne s Adrian Kutný Production a priznávam, Slováci sú lepší vo videoprodukcii ako Česi. For you a Doctor je videoklipovo iná laťka. Klobúčik dolu. Je to doma. Chcela by som natočiť ešte ďalšie single, tie romatickejšie, ako každá žena, si chcem obliecť nejaké krásne šaty, tak už len preto. A potom vydať niečo slovenské. Máme na čom pracovať, a kam sa posúvať. Tak poďme na to.”

 

Komentáre

Odporúčame