NewsHIP-HOP

Slovenský Slim Shady, freestyloví králi alebo legendárne PSH? Sleduj rapové novinky!

Daj FOLLOW na náš exkluzívny SPOTIFY playlist tých najnovších domácich rapových trackov

Dali sme si síce menšiu pauzu s dopĺňaním nášho playlistu domácich rapových noviniek, ale tomu je koniec, pretože pokračujeme. Za posledných niekoľko dní vyšlo von niekoľko rapových klipov, ktorým sa teraz spoločne povenujeme s plnou pozornosťou. 

Jednou z tých čerstvejších je silná novinka od Miky Moru, ktorý potešil svojich verných fanúšikov trackom 1234. Novinka produkovaná obľúbeným Kebarom dostala aj temný undergroundový klip, ktorý nám nostalgicky pripomína časy starej Druhej strany. Prijali by ste, keby sa chalani niekedy dali dokopy?

V nadpise som načrtol, že čosi nové si pre nás pripravili aj top slovenskí freestyleri. Reč je o dobre známom Shomim, ktorému chrbát kryje Bio a za nimi na beate stojí Gotha Beats. Chalani očividne nechceli pripustiť, že leto je dávno za nami a priniesli nám svieži klip na pohodovú záležitosť VZNÁŠADLO. Pri veci nahrávanej v Starmusic štúdiu Romana Zámožného si môžeš aj ty zaspomínať na svoje letné hrátky a možno ťa trošičku zahreje pri srdiečku pri tej narastajúcej kose tam vonku.

Okrem Miky Moru tu ale máme aj ďalších starých hráčov domácej rapgame, tentoraz ale od našich západných susedov. České legendy PSH majú von svoj ďalší album, ktorý dostal zaujímavý názov… DEBUT. Jedným z jeho doteraz vydaných klipov je spolupráca s Maniakom, ktorá dostala veľmi vydarený videoklip, kde si okrem nich samotných zahrala napríklad aj Black Angelika. Celý projekt DEBUT značí akýsi nový krok v ich kariére a s ich dobre známym zmyslom pre humor sa prezentujú ako nováčikovia nielen v rape, ale aj v „obávanom“ labeli BIGBOSS. Sleduj klip na track PSSST, kde sa na feate ukázal Maniak.

A pri Maniakovi ešte sekundičku zostaneme, pretože len pár dní po jeho spolupráci s PSH vydal von svoj vlastný klip so skladbou BALLERBYN. Táto záležitosť bola veľmi očakávanou, pretože ide o vôbec prvý singel z jeho chystaného albumu Ach Ano III. Sleduj klip a precíť tie naložené punchlines!

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame