News

Nový zvuk a svetový label. Papyllon vychádza so singlom What About Tonight

Prešovská kapela Papyllon sa po krátkej odmlke pripomína s novým singlom a klipom. Pieseň What About Tonight so silným popovým nádychom je jasným signálom pre fanúšikov, že pôvodne indie-gitarová zostava na čele so spevákom Bohušom Hajduchom sa posúva smerom k prístupnejšiemu zvuku.

Singel si po vydavateľskej stránke na konto pripíše holandský label s príznačným názvom This could be your music label, ktorý sa zameriava najmä na súčasné žánre, a okrem iných vydáva Nórov Kakkmadafaka či Francúzov Caravan Palace. Na výslednom zvuku sa potom podieľal aj producent Adrián Líška, ktorý aktívne spolupracuje napríklad so speváčkou Emmou Drobnou.

„Len ťažko uveriť tomu, že What About Tonight bola pôvodne reggae pesničkou, ktorá nabrala v jeden inšpiratívny večer diametrálne odlišný smer. Mnoho ľudí nám povedalo, že je to posun k prístupnejšiemu žánru, ale určite v tom nie je žiaden kalkul. Vznikla rovnako, ako všetky naše piesne pred tým, a jej tvorba nás veľmi bavila tak isto, ako aj tvorba a práca na ďalších nadchádzajúcich singloch,“ tvrdí bubeník Lukáš Lacko o skladbe, ktorá je komentárom patologického mileneckého vzťahu. „Text je drzý a prostoreký, myslím, že s hudbou sa dopĺňa veľmi dobre,“ dodáva Lukáš.

V kontraste s textom funguje humorne ladený klip, ktorý sa odohráva sa v technologicko-laboratórnom prostredí, a členovia kapely si v ňom okrem spoločnej choreografie vyskúšali, aké je to byť výskumnou vzorkou, lietať vo vesmíre či starať sa o vlastnú vesmírnu raketu. Aj keď iba kartónovú. Druhý singel z pripravovaného albumu by mal vyjsť v druhej polovici novembra. Okrem produkčných noviniek prichádza kapela aj s jednou personálnou. Po dobrodružnom medzinárodnom turné, v rámci ktorého precestovali Papyllon východnú Európu a Pobaltie oficiálne dopĺňa pôvodne štvorčlennú zostavu multiinštrumentalista Juraj Šoltis.

Papyllon najbližšie vystúpi 19. októbra v trenčianskom klube Lúč s kapelou Walter Schnitzelsson v rámci ich turné, 25. októbra v košickom Kulturparku s kapelou Don ́t Trust Butterflies na akcii z názvom KOŠICLAVA a 22. novembra na budapeštianskom showcaseovom festivale Bush.

 

Komentáre

Odporúčame