HIP-HOPRozhovory

MINITALK #7 Pridenyyy – Dali sme mu shotout, lebo však Richard Muller je obrovská legenda

ČO SA DOZVIEŠ V ROZHOVORE

– PREČO PRIDENYYY, ČO RODINA NA JEHO RAP, SÚKROMIE

– AKO SA SPOJIL S OTISOM, ČI GRIMASOM

– RICHARD MULLER LIFESTYLE NIE JE DISS, VYSVETLENIE

– AKÝ PROJEKT CHYSTÁ A ČO BUDE OBSAHOVAŤ

– KOHO BY SI ZAVOLAL NA ALBUM, KEBY TVORIL PRED 15 ROKMI

Ahoj, najprv by som ťa rád predstavil, predsa patríš medzi tú pomyselnú „novú vlnu“ mladých rapperov. Skús napríklad, niečo povedať o svojom pseudo-mene, odkiaľ si, kedy si začal robiť rap atď. 🙂

Čauko, Prideny je moje priezvisko a volám sa tak na Instagrame odkedy ho mám, čiže to bolo jednoduché, iba som pridal dva YY. Moje prvé pokusy boli ešte keď som mal 13 rokov, ale vtedy som vedel, že to je hlúposť. Neskôr som kúpil konzolu a hral som už ako 16 ročný na pár akciách, ale nemal som na to čas, hrával som aktívne futbal. Bohužiaľ, som musel skončiť a rok na to som začal rapovať – December 2018. Inak som zo Senca a mám 20 rokov.

Sleduje tvoju tvorbu aj rodina? Čo na to hovoria, boli napríklad už niekedy aj na tvojom koncerte?

Áno sleduje, rodičia všetko zdieľajú. Mám troj ročnú sestru, ona to ešte tak nevníma, ale tancuje na to haha. Mojú tvorbu berú pozitívne, dokonca otec má v mobile aj moje nevydané pesníčky. On počúva rap, takže preňho je to úplne normálne počúvať aj mňa si myslím. Občas moc hreším povie vrví mama, ale inak všetko v pohode. Na koncerte ešte neboli, ale dúfam sa to čoskoro zmení, ale asi im dám prilby, lebo to čo sa deje pod pódiom je vojna.

Živíš sa ešte niečim okrem hudby? Máš nejakú prácu?

Pracujem pre The Streets v Prahe a tiež som ešte súčasťou The Mag.

View this post on Instagram

nový klip?

A post shared by rookie of the year. (@pridenyyy) on

Za seba musím povedať, že tvoju tvorbu už nejakú dobu sledujem a musím uznať, že posledné mesiace si celkom aktívnym členom scény, čo sa týka vydávania trackov, klipov, koncertovania. Dokonca sa ti nedávno podarila aj spolupráca s členom skupiny H16 – Otisom, na tracku Richard Muller lifestyle. Nechcem tým povedať, že by som iné tracky podceňoval, ale Otis je predsa už niekoľko ročná stálica našej scény. Máš nejakú story ako si sa k spolupráci s Otisom dostal? Ako ste sa stretli, oslovili?

S Otisom sme sa prvý krát stretli v Sasazu v Prahe, na krste Majka Spirita. Tam som sa rozprával len s Grimasom a potom v Bratislave sme sa stretli v štúdiu, keď sme sa dohodli. Sadli sme si strašne humorom, aj rovnakým vkusom. Oti je jeden z najväčších priekopníkov hudby novej vlny. Počúva interpretov, o ktorých ľudia ani netušia. Nahrali sme spolu tracky, dali parties a sme v kontakte snáď každý deň.

Keď sme už spomenuli track Richard Muller lifestyle, spomínam na reakcie ľudí, keď tento track vyšiel. Okrem pozitívnych poznámok, či komentárov pribudli samozrejme aj tie negatívne, v zmysle, že dissujete, alebo si robíte z Richarda M. srandu. Ja som to pochopil samozrejme iným smerom, ako boli tie negatívne komentáre. Mohol by si však info k tracku objasniť pre ľudí, ktorí to poňali iným spôsobom?

To nebol diss, nechápem logiku ľudí. Dali sme mu shotout, lebo však Richard Muller je obrovská legenda, plus niekedy to bol pekný hrotič, čo sa týka životosprávy. Ja reflektujem mladého, Oti staršieho.. thats all.

Okrem Richarda, máš ešte nejaké tracky, ktoré si pomenoval po ďalších osobách, ako napríklad Vladko Weiss. Zaujímal by ma však track s názvom Kante. Narážaš na hráča Londýnskej Chelsea Ngolo Kante? vzhľadom na sympatie voči hráčovi? mužstvu? alebo?

Kante je najlepší defenzívny stredopoliar na svete. Nie som fanúšik Chelsea, proste stojím za svojimi ľuďmi, tak ako Kante za Chelsea. Ja som fanúšik Realu Madrid, Olympique Lyon a Liverpoolu haha.

Viem, že momentálne pracuješ na novom projekte, prezradíš o čo konkrétne ide? Bude to nejaký tape, album, EP? Čo hostia, alebo koľko trackov môžeme očakávať?

S Otisom dokončujeme EP, bude tam 8/9 vecí. Celé to produkuje Mjay, okrem jedného tracku, ktorý produkoval Vibe Chief. Hostí ešte prezrádzať nebudeme a hneď potom začnem pracovať na svojom sólo EP. ktoré mám už rozrobené.

Ktoré skupiny, interpreti boli medzi prvými, čo ťa oslovili a zároveň zoznámili s rapom? A aké albumy si momentálne ideš? ? Ktoré by si vypichol?

Na Slovensku to bola H16, v zahraničí Ying Yang Twins, Three 6 Mafia, G-Unit, T.I. a bol to asi rok 2005. Počúvam rap od mala a vyrástol som prevažne na zahraničnom, neskôr to bol Nemecký rap, ktorý počúvam do dnes. Naposledny ma zaujal POLO G, nie je taký flower, ale lyricky je tam cítiť bolesť na tom hlase, čím si prešiel. Lil Keed a Lil Gotit sú budúcnosť – Young Thugove deti. Tvoria skvelé hudby. Luciano a Ufo – proste Nemecko, fresh sound.

Keď sa pozrieš späť na Slovenskú scénu do roku cca 2000 až 2007, koho by si si z tej éry vybral na spolupráce, ak by si tiež v tom období tvoril?

Ego a toho aj dnes, najlepší slovenský rapper, kedy aký bol. Samozrejme H16, ale to už som si z časti splnil. Ešte určite Supercroo, ale to už tiež bude v budúcnosti, no ešte nechcem prezrádzať. Čistychov určite, teraz ma už až tak nebaví, ale je to skvelý rapper.

Prideny, ďakujem ti veľmi pekne za rozhovor a čas, ktorý si si naňho našiel. Prajem ti veľa šťastia, úspechov, nech sa ti darí a kľudne zanechaj nejaký odkaz či pozdrav :).

Pozdravujem Ruku Hore, teším sa na komentáre pod článkom haha. Sledujte ma na Instragrame, kde sa dozviete všetko a ďakujem všetkým za podporu. Všetkým, nech sa darí.

 

INSTAGRAM: Pridenyyy

YOUTUBE: PRIDENYYY

FACEBOOK: Pridenyyy

 

AUTOR ČLÁNKU: @palobalko

 

 

Komentáre

Odporúčame