NewsHIP-HOP

Nečakané spojenia v americkom rape. Čo nové priniesol posledný týždeň?

Nové tracky aj kopu ďalších nájdeš v našom exkluzívnom SPOTIFY playliste! Daj nám tvoj FOLLOW, nech ti už nič zo zahraničného rapu nikdy neujde!

Tak ako väčšinou na sklonku týždňa, aj dnes tu pre teba mám „malý“ update toho, čo povychádzalo v posledných dňoch von zo zahraničnej rapovej tvorby. Pozrieme sa opäť obzvlášť na videoklipy, takže poď do toho!

Začal by som nie zrovna mainstreamovou tvorbou. Na hudobnej scéne je to dosť veľký úkaz, pretože len ťažko by si túto extravagantnú speváčku vedel/-a zaradiť do ktoréhosi žánru. FKA Twigs sa spojila s newschoolovým kráľom menom Future a spoločne nám priniesli kolabo s názvom HOLY TERRAIN. Ak sa hudba bude naďalej vyvíjať do takýchto atmosferických rovín, myslím, že sme v tomto smere safe.

Pomerne čerstvá kompilácia Revenge of the Dreamers III od  Dreamville obsahuje aj veľmi silné kolabo viaerých talentovaných mien. DaBaby, Lute alebo samotný majster lyriky J. Cole? Spoločne s vokálmi od Kendricka dali chalani von záležitosť UNDER THE SUN, ktorý určite stojí za precítenie!

Rok po vydaní svojho zatiaľ posledného albumu vydáva dobre známy T.I. svoj nový track s veľmi kinematografickým videoklipom. Skladba YOU je spoluprácou s očarujúcou speváčkou Teayanou Taylor. Daj si pozor… je to séce promo klipu, ale celá záležitosť má viac než 12 minúť, takže sa pohodlne usaď!

Celé tri roky po vydaní svojho posledného albumu sa 15-násobná držiteľka Grammy pripomína svetu svojím novým singlom SHOW ME LOVE. Jeho neskutočný vizuál naozaj stojí za to a istá dávkou šťavy tomu dodal aj RnB spevák Miguel. Toto síce nie je tak úplne rapík… ale kvalitné RnB tu predsa nemohlo chýbať… obzvlášť s takýmto klipom! Alicia pracuje na novom albume… ale pssst!

Ďalší zo zástancov novej rapovej školy má vonku taktiež svoj nový klip. Vec ti už ale môže byť trošičku známa, pretože sa objavila na jeho veľmi čerstvom albume s názvom SO MUCH FUN. Konkrétne track JUST HOW IT IS tento nový projekt otváral a myslím, že pokojne môžem prehlásiť, že čo sa novej školy týka, toto je jeden z jej najlepších tohtoročných zástancov. Čo povies?

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame